Kamieński Portal Informacyjny
Nielegalne podwyżki za wodę i ścieki w gminie Kamień Pomorski

Nielegalne podwyżki za wodę i ścieki w gminie Kamień Pomorski

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w maju 2023 roku wprowadziło nowe, wyższe stawki opłat za wodę i ścieki na terenie gminy Kamień Pomorski. Sprawę po raz pierwszy na sesji Rady Miejskiej w czerwcu 2023 roku poruszyła radna Monika Kosińska twierdząc, że zrobiono to nielegalnie. Burmistrz Stanisław Kuryłło bronił interesu spółki zarzucając radnej, że nie ma racji. Teraz okazało się, że radna Monika Kosińska od początku miała rację.

Rodzina 4-osobowa mieszkająca w Kamieniu Pomorskim za zużycie 12 m3 wody i ścieków plus opłata abonamentowa miesięcznie powinna płacić 190,94 zł, natomiast spółka nalicza opłatę w wysokości 237,07 zł. Różnica wynosi 46,13 zł/miesięcznie, ta sytuacja trwa już kilka miesięcy. Zobaczcie więc ile pieniędzy więcej pobrała od Was spółka PGK, tak naprawdę za przyzwoleniem Burmistrza, który nie stanął w obronie mieszkańców Gminy Kamień Pomorski i nie wyjaśnił tej sprawy. Mogę Wam obiecać, że nie zostawię tej sprawy i będę działać do momentu, gdy odzyskacie niesłusznie pobranej opłaty.

– Radna Monika Kosińska

O problemach finansowych spółki PGK w Kamieniu Pomorskim pisaliśmy w styczniu tego roku. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej tonie w długach! Czy spółce grozi upadłość?

Wygląda na to, że spółka PGK będzie musiała zwrócić mieszkańcom grube miliony. Biorąc pod uwagę potężne zadłużenie tej spółki wobec Celowego Związku Gmin R-XXI, które przekroczyło już 4 mln złotych, ponownie powraca pytanie – czy spółce PGK grozi bankructwo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *