Kamieński Portal Informacyjny
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej tonie w długach! Czy spółce grozi upadłość?

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej tonie w długach! Czy spółce grozi upadłość?

Zadłużenie spółki PGK w Kamieniu Pomorskim wobec Celowego Związku Gmin R-XXI przekroczyło 4 mln złotych! Sprawa zadłużenia spółki trafiła do sądu, trwa postępowanie mediacyjne. Gdzie podziały się pieniądze, które gmina przekazała spółce PGK? Czy wobec tak poważnego zadłużenia spółce grozi upadłość?

Radna Monika Kosińska złożyła interpelację dotyczącą wysokości zadłużenia spółki PGK wobec Celowego Związku Gmin R-XXI.

Odpowiedzi, w dniu 10 stycznia 2024 roku, udzielił burmistrz Stanisław Kuryłło:

Nieco odmiennego zdania na temat mediacji jest pani Monika Pająk-Matulewicz – Główna Księgowa Celowego Związku Gmin R-XXI, która 24 stycznia br. (czyli równe dwa tygodnie po odpowiedzi burmistrza) udzieliła odpowiedzi Arielowi Juszczakowi, mieszkańcowi naszej gminy.

Co się stało z pieniędzmi mieszkańców gminy Kamień Pomorski?

Mieszkańcy płacą do gminy za odbiór odpadów komunalnych. Gmina Kamień Pomorski przekazuje te pieniądze do spółki PGK, która odbiera śmieci z posesji naszych mieszkańców. Spółka PGK wywozi zebrane odpady do R-XXI w Słajsinie i jak się okazuje nie płaci faktur za ich zagospodarowanie! Gdzie zatem podziało się kilka milionów złotych, które gmina Kamień Pomorski przekazała spółce PGK?

To pytanie jak na razie pozostaje bez odpowiedzi.

Do sprawy z pewnością jeszcze powrócimy. Zapewne będzie ona tematem nr 1 podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim.

Kamieński Portal Informacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *