Kamieński Portal Informacyjny
Zwariowany piłkarski rok 2020 zmierza ku końcowi

Zwariowany piłkarski rok 2020 zmierza ku końcowi

Zwariowany piłkarski rok 2020 zmierza ku końcowi. Z młodzieżowych drużyn Gryfa i Akademii na placu boju pozostały jedynie najstarsze z roczników tj. juniorzy młodsi Gryfa oraz Trampkarze Akademii. Niestety rozwój pandemii COvid-19 w naszym województwie oraz co gorsza także w naszym powiecie także odbija się na naszych drużynach. Natłok spotkań, konieczność rozegrania przełożonych pojedynków jeszcze w 2020 roku, kwarantanny powodują, że trenerzy mają często ból głowy ze skompletowaniem składu meczowego.

Dzień przed meczem szkoleniowiec trampkarzy Dawid Sandzewicz z niepokojem spoglądał w telefon co róż dostając informację, od rodziców, że dany zawodnik w niedzielę nie będzie do jego dyspozycji. Zachodziła nawet obawa, że nie uda się skompletować jedenastki meczowej. Jednak dzięki ofiarności niektórych graczy, którzy postanowili zagrać z drobnymi urazami udało się, w mocno okrojonym składzie z dwójką rezerwowych, rocznik 2006/2007 pojechał i stawił czoło wiceliderowi Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy – Bałtykowi Koszalin. Nasi zawodnicy plamy nie dali. Mimo okoliczności podjęli walkę z Bałtykiem, który od lach wychowuje reprezentantów Województwa czy też Polski. Ostatecznie przegrali 0:8, ale możemy być z nich dumni.

Już teraz wiemy, że mimo przeciwności losu i jeszcze jednego meczu zaległego nasz zespół w 2020 roku wliczając to Akademię Pogoni grająca w CLT-U15 jest 8. drużyną w Województwie. Przed nami oprócz Pogoni tylko Salos Szczecin, Bałtyk Koszalin, Żaki Szczecin, FASE Szczecin, Arkonia Szczecin oraz Błękitni Stargard. Wszystkie te zespoły prowadzą selekcję zawodników, my nie…

Jeszcze większe problemy kadrowe spadły na juniorów kamieńskiego Gryfa, którzy przez pewien czas z powodu kwarantanny nie mogli w ogóle trenować a teraz przyszło im grać w systemie środa, sobota… Co więcej czołowi gracze juniorów wcześniej niż to planowano muszą zasilać szeregi seniorów uzupełniając ich szeregi. Ze względu na wyniki czwartoligowego Gryfa także na nich spada niezrozumiała fala hejtu mimo, że na boisku zostawiają swoje serducho – Nie tędy droga… To robią osoby mieniące się kibicami Gryfa? W ubiegłą środę podopieczni duetu trenerskiego Paweł Pawlaczyk, Stanisław Kuryłło przegrali z Błękitnymi Stargard 0:6, natomiast w niedzielę wzięli odwet na Fali Międzyzdroje wygrywając 10:0.

Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *