Kamieński Portal Informacyjny
Zawodniczki ASI Bielik Międzyzdroje z medalami i tytułami mistrzowskimi

10 lutego br. w Międzyzdrojach odbyła się Wojewódzka Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym, na której wystartowało 145 zawodników i zawodniczek z województwa zachodniopomorskiego. Tytuł Mistrzyni Województwa Młodziczek w swojej kategorii wagowej wywalczyła Wiktoria Kostek – zawodniczka Akademii Sportów Indywidualnych Bielik Międzyzdroje. Wiktoria przez cały turniej nie straciła żadnego punktu!

Drugie miejsce i tytuł w-ce Mistrzyni zdobyła Soffia Padoshyk. Chłopcy Maciej Domitrz i Taras Saklajev zajęli troszkę dalsze miejsca, zostawiając serce na macie. Zarząd ASI Bielik składa gratulacje zawodnikom i trenerom oraz dziękuje rodzicom i sponsorom za wsparcie oraz Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wapnicy.

Już przed nami kolejne ważne zawody w Świdwinie – Mistrzostwa Województwa Juniorek Młodszych, na których wystartują trzy nasze zawodniczki: Wiktoria Kostek, Małgorzata Borońska oraz Dominika Domitrz. Stawka tych zawodów będzie bardzo wysoka – nasze dziewczyny mają o co walczyć. Wiktoria będzie walczyła o wyjazd do Kielc na Mistrzostwa Polski U-15, Gosia i Dominika o wyjazd na Puchar Polski do Siedlec.

Warto również wspomnieć że Zarząd i działacze zdecydowali się wystąpić z prośbą do PZZ i UWW o przydzielenie sportowego obywatelstwa Polski dla Soffi, która będzie reprezentowała nasz klub podczas najważniejszych zawodów młodziczek w kraju.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na zajęcia zapasów do szkoły w Wapnicy w środy i piątki od godz. 18.00.

tekst i foto: ASI Bielik Międzyzdroje