Kamieński Portal Informacyjny
Wolin z rybą na talerzu! Wolińskie Błonia 1-2 sierpnia!

Wolin z rybą na talerzu! Wolińskie Błonia 1-2 sierpnia!

Projekt Wolin z rybą na talerzu jest kampanią informacyjno-edukacyjną, której komunikat kierowany do odbiorców jest bardzo prosty – ryba jest produktem zdrowym, smacznym, pożywnym, szybkim i nieskomplikowanym w przyrządzeniu, w warunkach domowych, zaś spożywanie ryb stoi w parze z aktywnym oraz zdrowym trybem życia.

Głównym celem projektu jest poprawa organizacji rynku produktów rybołówstwa i akwakultury, co może zostać osiągnięte poprzez edukację rodzin, w taki sposób, aby Polacy zmieniali swoje nawyki żywieniowe i częściej sięgali po produkty z ryb.

Podejmowane w ramach projektu działania służyć mają podniesieniu poziomu publicznej świadomości na temat zrównoważonych produktów rybołówstwa oraz dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców, z informacją, że warto spożywać ryby z naszego regionu, czyli z Zalewu Szczecińskiego, Zalewu Kamieńskiego i Zatoki Pomorskiej na Bałtyku.

Akcja skierowana jest do mieszkańców oraz turystów, odwiedzających Pomorze Zachodnie. Działania edukacyjne i promocyjne prowadzone będą poprzez internet, media społecznościowe, portal: www.wolinzrybanatalerzu.pl oraz wydarzenia.

Podczas publicznych spotkań, które odbędą się z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, uczestnicy będą mieli możliwość:

  • zdobycia wiedzy na temat ryb w „Multimedilanej Rybnej Strefie Edukacji”
  • degustacji potraw z ryb na bazie zrównoważonych produktów rybołówstwa w specjalnie przygotowanym Fish Trucku
  • konsultowania swoich przyzwyczajeń żywieniowych z dietetykiem
  • obserwacji Kulinarnego Konkursu Gastronomicznego dla zawodowców,
  • spotkania z zawodnikami najpopularniejszego lokalnego klubu sportowego – Vinety Wolin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *