Kamieński Portal Informacyjny
Vineta wygrywa mecz na szczycie i zajmuje fotel wicelidera!

Vineta wygrywa mecz na szczycie i zajmuje fotel wicelidera!

To miał być bardzo wyrównany mecz, a przynajmniej tyle sugerowały pozycje obu drużyn w tabeli IV ligi. W 9 kolejce ligowej o Mistrzostwo IV ligi ZZPN Vineta Wolin podjęła na własnym boisku Sokół Karlino, który przez tym spotkaniem zajmował drugie miejsce, Vikingowie byli trzeci. Zamiast wyrównanego i zaciętego pojedynku przybyli na mecz kibice mogli zobaczyć jak Vineta koncertowo rozbija dotychczasowego wicelidera IV ligi, wygrywając całe spotkanie aż 6:0. Cztery bramki w tym spotkaniu zdobył bramkostrzelny Konrad Bartoszewicz!

Mecz na szczycie od początku ułożył się po myśli Vikingów. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Maciej Ignasiak – utalentowany młodzieżowiec, który strzałem głową otworzył wynik tego spotkania! W w 40 minucie na 2:0 podwyższył Konrad Bartoszewicz, który celnym strzałem z rzutu wolnego z odległości około 18 metrów pokonał bramkarza gości. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:0 dla Vinety Wolin.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Rozpędzona Vineta dołożyła kolejne gole, przesądzając losy tego spotkania. Wszystko za sprawą napastnika Konrada Bartoszewicza, który w drugiej części meczu trzykrotnie trafił do bramki gości! Najpierw w 60 minucie rozpędzony „Kondziu” wpadł w pole karne gości i bez większego trudu pokonał bramkarza z Karlina. Ten sam zawodnik zaledwie dwie minuty później dołożył kolejnego gola! Na zakończenie tego pojedynku w 87′ minucie pomocnik Vinety Konrad Bartoszewicz pokonał po raz czwarty bramkarza Sokoła, drugi raz w tym meczu zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 6:0 dla Dumy Wolina!

Po tym spotkaniu Vineta Wolin awansowała na II miejsce w tabeli, mając sześć punktów straty do lidera, którym niezmiennie pozostaje niepokonany w lidze Hutnik Szczecin.

W następnej kolejce ligowej Vineta Wolin rozegra wyjazdowe spotkanie z Białymi Sądów. Zespół Białych zajmuje po 9 kolejce ligowej 9 miejsce.

Skład Vinety Wolin: Mateusz Baran (bramkarz) – Dawid Łodyga (C), Dawid Jeż, Marek Niewiada, Łukasz Bożko. Radosław Cyburt, Konrad Bartoszewicz, Adrian Nagórski, Maciej Ignasiak, Adrian Kranz – Kamil Wiśniewski.

Ławka rezerwowych: Jakub Kokiel (bramkarz), Maksym Oliinyk, Łukasz Lewandowski, Mikołaj Makohon, Kryspin Leśniak, Nikodem Pyrek, Kacper Żmudź.

Bramki dla Vinety Wolin:
Konrad Bartoszewicz – 4 gole
Maciej Ignasiak – 1 gol
Kamil Wiśniewski – 1 gol

Strzelec 4 goli w meczu z Sokołem Karlino!
  1. Vineta Wolin – Sparta Węgorzyno 2:2 (2:0)
  2. Ina Goleniów – Vineta Wolin 0:3 (0:0)
  3. Vineta Wolin – Olimp Gościno 2:0 (0:0)
  4. Darłovia Darłowo – Vineta Wolin 2:2 (1:0)
  5. Vineta Wolin – Orzeł Biały Wałcz 6:1 (4:0)
  6. Błękitni II Stargard – Vineta Wolin 3:0 (1:0)
  7. Vineta Wolin – Polski Cukier Kluczevia Stargard 2:1 (0:1)
  8. Rasel Dygowo – Vineta Wolin 0:0 (0:0)
  9. Vineta Wolin – Sokół Karlino 6:0 (2:0)

źródło: Facebook / Vineta Wolin
zdjęcia: Seweryn Malikowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *