Kamieński Portal Informacyjny
Vineta Wolin wygrywa z Mechanikiem Bobolice! Vikingowie na drugim miejscu!

W XIV kolejce ligowej o Mistrzostwo IV ligi ZZPN Vineta Wolin pokonała 3:0 na własnym stadionie Mechanika Bobolice. Vikingowie zgarnęli komplet punktów i powrócili na fotel w-ce lidera IV ligi. W wyniku porażki Hutnika Szczecin, Vineta Wolin zmniejszyła stratę punktową do lidera. Duma Wolina ma już tylko 4 punkty straty do pierwszego miejsca.

Z uwagi na wprowadzone od soboty nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 spotkanie rozegrane zostało bez udziału kibiców. Pierwsza część meczu pomimo lepszej postawy Vikingów zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej części meczu obraz gry niewiele się zmienił, Vikingowie konsekwentnie podążali do objęcia prowadzenia. Pierwszą bramkę dla Vinety Wolin w 60′ minucie zdobył Kamil Wiśniewski wykorzystując doskonałe podanie z lewej strony od Adriana Nagórskiego. Kilka minut później w 68′ minucie wychowanek wolińskiego zespołu Adrian Kranz podwyższył wynik tego spotkania na 2:0. Gola, który przypieczętował ostatecznie zwycięstwo Vikingów w 75′ minucie z rzutu karnego zdobył ponownie Kamil Wiśniewski.

Vineta Wolin po tym spotkaniu zajmuje II miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Już tylko 4 punkty dzielą Vikingów do lidera Hutnika Szczecin, który w ostatniej kolejce został pokonany na wyjeździe 1:0 przez zespół Orzeł Biały Wałcz.

W następnej kolejce ligowej Vineta Wolin rozegra wyjazdowe spotkanie z Wieżą Postomino.