Kamieński Portal Informacyjny
Trzecia edycja gry miejskiej Złap Zająca za nami

Trzecia edycja gry miejskiej Złap Zająca za nami

23 marca w Kamieniu Pomorskim odbyła się trzecia edycja edycji gry miejskiej pn. Złap Zająca! Organizatorem imprezy był Kamieński Dom Kultury.

Na starcie frekwencja zaskoczyła wszystkich. W godzinę otwarcia punktu startowego, przy Ratuszu Miejskim, zebrała się niemała kolejka. Uczestnicy otrzymali mapy z oznaczonymi punktami kontrolnymi, na których czekały rozmaite zadania i zagadki oraz mogli wcielić się w Zajączka, przez malowanie twarzy.

Po drodze czekał na nich gość specjalny – Zając Wielkanocny. Dzieci biorące udział a grze miały okazję pogłaskać prawdziwe króliki, dać im plasterek marchewki i oglądać jak podjadają. Uczestnicy odwiedzili również punkt biblioteczny, mieszczący się w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie zagadki przygotowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim.

W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wśród eksponatów, czekały zadania słowne. Dziękujemy Muzeum za możliwość zorganizowania punku w gmachu instytucji. Nie byłoby gry miejskiej gdyby nie punkt na Baszcie, w Muzeum Kamieni. Zadanie polegało na wypatrzeniu, najpierw różnic w obrazkach, później za pomocą lornetki, ukrytej na wyspie literki. Nie zabrakło również punktu łuczniczego, który prowadził instruktor Borys Zalewski.

Na mecie, uczestnicy nie tylko dekodowali zdobyte litery, ale też tworzyli eko-Marzannę! Odbyło się również ognisko z grillem.

Kiedy wszyscy uczestnicy ukończyli już grę i wszystko było gotowe, odbył się pochód z Marzanną, pod hasłem „Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno!”. Na Molo, wrzuciliśmy Marzannę do wody, a młodzi łucznicy, pod okiem Borys Zalewski, salwą honorową, podpalili ją za pomocą płonących strzał. Tak pożegnaliśmy Zimę! I od razu wyszło słońce!

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom gry za zaangażowanie i liczne przybycie! Każdy z Was zakończył bieg i otrzymał tradycyjne przypinki… Dziękujemy za wspólnie spędzony czas przy ognisku.

Do zobaczenia za rok, na miejskiej grze wiosennej!
Kamieński Dom Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *