Trwa remont konstrukcji więźby dachów transeptów kościoła katedralnego p.w. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim – etap I prac – remont konstrukcji więźby dachowej transeptu północnego i fragment transeptu południowego.
Katedra w Kamieniu Pomorskim należy do najstarszych świątyń murowanych wzniesionych na Pomorzu Zachodnim. Jej początki sięgają roku 1176 kiedy to po najeździe Duńczyków na Wolin, gród został zniszczony a siedziba biskupstwa została przeniesiona do Kamienia Pomorskiego. Budowę pierwszej katedry rozpoczęto zapewne krótko po tej dacie. Fundatorem budowy był książę pomorski Kazimierz I z rodu Gryfitów.
Do końca XIII w. wzniesiono kwadratowe prezbiterium z apsydą i transeptem. Prace budowlane kilkakrotnie przerywano z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w tej części Pomorza. Po dłuższej przerwie w XIV w. wznowiono budowę i do końca XV w. wzniesiono korpus nawowy. W XV w. od południa dobudowano kapitularz. Kolejna rozbudowa miała miejsce w latach 1847-50, kiedy to wzniesiono wieżę według projektu Ferdinanda von Quast.
Od 1535 r. świątynia znajdowała się w rękach luteranów, co było efektem szerzenia się prądów reformacyjnych na Pomorzu. Protestanci pozostawili świątynię w randze katedry. W 1945 r. ponownie przeszła w ręce kościoła rzymskokatolickiego jako świątynia parafialna. Od 1972 r. pełni funkcję konkatedry archidiecezji kamieńsko-szczecińskiej.
Kościół katedralny p.w. św. Jana Chrzciciela w Kamieniu Pomorskim wpisany jest do rejestru zabytków nieruchomych województwa zachodniopomorskiego pod nr A-1343, ponadto należy do Zespołu Katedralnego wpisanego na listę pomników historii Rozporządzeniem Prezydenta RP z 25 sierpnia 2005 r.