Kamieński Portal Informacyjny
Rekordowa ilość zawodników na XI Golczewskim Triathlonie

Rekordowa ilość zawodników na XI Golczewskim Triathlonie

W tym roku w sportowej rywalizacji wzięło udział 97 zawodników – najwięcej spośród wszystkich edycji. Burmistrz Golczewa – Maciej Zieliński – o godz. 11:00 uroczyście otworzył jedenastą już odsłonę naszego sportowego wydarzenia. Tradycyjnie już Golczewski Triathlon rozpoczął się od pływania na dystansie 950 m w Jeziorze Szczuczym, a następnie triathloniści udali się na trasę rowerową 2 x 22,5 km Golczewo – Gadom – Baczysław – Wysoka Kamieńska. Ostatnim elementem było bieganie na dystansie 10 km ulicami Golczewa.

Startujący sportowcy reprezentowali różne zakątki Polski. Wśród nich był również zawodnik z Niemiec, który bierze udział w naszym triathlonie już od kilku lat i zawsze.

Pierwsze miejsce – Wojciech Greguła,
drugie miejsce – Marcin Michałowski,
trzecie miejsce – Wojciech Śliwa.

W kategorii Pań zwyciężyła Zuza Modzelewska, drugie miejsce zajęła – Alicja Stępień, III miejsce – Anna Pawlaszek-Hrynkiewicz.

Wyłoniono także zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

-18-29 lat – Grzegorz Wodnicki,
-30-39 lat – Maciej Policzkiewicz,
-40-49 lat – Dawid Nowaczyk,
-50 – 59 lat – Adam Szeliński,
-60-100 lat – Mieczysław Wróblewski

Wręczono również puchary dla najwytrwalszego zawodnika, którym został Adam Rekowski i najlepszego zawodnika Ziemi Golczewskiej – Artura Króla.

– Jedenaście lat temu grupa pasjonatów z Romanem Dorniakiem na czele zainicjowała to wydarzenie. Za nami kolejna edycja w urokliwych warunkach całej gminy Golczewo. W rodzinnej atmosferze, z uśmiechami na twarzy, przy sprzyjających warunkach pogodowych, tak wyglądał XI Golczewski Triathlon. Samo jego ukończenie jest wielkim osiągnięciem i serdecznie Wam tego gratuluje. – powiedział Burmistrz Golczewa, Maciej Zieliński.

Podczas wydarzenia uczestnicy XI Golczewskiego Triathlonu otrzymali bezpłatne napoje izotoniczne w limitowanej serii aluminiowych puszek Każda Puszka Cenna w ramach wdrażania „Rekomendacji ekologicznych – Jak zorganizować wydarzenie sportowe zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju”

W tym roku Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na organizacje triathlonu, dzięki któremu zakupiono puchary oraz nagrody rzeczowe. Wręczenia nagród i pucharów w imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dokonała pani Małgorzata Stachowiak – Dyrektorka Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

Dekoracji zwycięzców dokonywali także Starosta Kamieński pan Józef Malec, Burmistrz Golczewa pan Maciej Zieliński, Zastępca Burmistrza Golczewa pan Grzegorz Chłopek oraz pomysłodawca Golczewskiego Triathlonu pan Roman Dorniak.

Golczewski Triathlon nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu osób i instytucji. Serdecznie podziękowania kierujemy do Doroty Opiły – Skubisz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, bez której sobotnie wydarzenie nie odbyłoby się.  Dziękujemy dbającym  o bezpieczeństwo zawodników na trasie: Strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo, Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, ratownikom WOPR-u z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkom Rafałowi Mazurowi i Katarzynie Andziulewicz, ratownikom medycznym z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, pracownikom Nadleśnictwa Rokita oraz wolontariuszom na trasie rowerowej i biegowej. Podziękowania dla pracowników: naszego Urzędu Miejskiego, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Usług Publicznych w Golczewie, Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Wyrazy wdzięczności dla Radnych Rady Miejskiej w Golczewie za ufundowanie nagród rzeczowych. Dziękujemy Czesławowi Skubiszowi i wszystkim sędziom za doskonałą pracę oraz Jackowi Kuleszy, który prowadził spikerkę podczas triathlonu.

Za wszelką pomoc, zaangażowanie, doping i uśmiech Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!

fot. Jarosław Dulny oraz Urząd Miejski Golczewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *