Kamieński Portal Informacyjny
Radny Różewicz pyta o krawężnik i brak podjazdu do lodziarni

Radny Różewicz pyta o krawężnik i brak podjazdu do lodziarni

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Radny Bogusław Różewicz poruszył sprawę chodnika i parkingu przy ulicy Mickiewicza w Kamieniu Pomorskim, a także braku podjazdu dla osób niepełnosprawnych do lodziarni Beza położonej nieopodal sklepu Neptun.

W ostatnich miesiącach był  wykonany na ulicy Mickiewicza chodnik z parkingiem wzdłuż Neptuna – tego sklepu i mnie to zaciekawiło, w ogóle to mi zwrócono uwagę, że między tą Bezą, a między tym Neptunem został wykonany krawężnik, wstawiony między tym nowym chodnikiem, a starą kostką. Ten krawężnik, w sumie dla mnie tak popatrzyłem na niego, on niczemu nie służy, tylko robi jako potykacz. Wstrzymuje jak są deszcze, wstrzymuje tę wodę do spływu, po prostu robi się z drugiej strony krawężnika kałuża, też niczemu to nie służy. A co najważniejsze jeszcze – przy tej Bezie, tam przy tej lodziarni, jest z drugiej strony wiata, na którą ludzie mogą wchodzić tam czy kawę czy coś tam zjeść, i tam dla dzieci są te urządzenia, gdzie nie został wykonany podjazd w sumie do tego, tam gdzie dzieci niepełnosprawne czy z wózkami czy z czymś…. On… ten właściciel mówi że było to zrobione, później zostało zlikwidowane. Ja nie wiem czemu… jeżeli ktoś projektuje… w ogóle u nas w Kamieniu powinno coś takiego być, że jeżeli coś się projektuje, to dany projektant powinien też się zapoznać z tymi co przy tej granicy tego projektu będą mieszkali, żeby jakieś zapytania, jakieś potrzeby. Bo tak widzę, że tak zrobione zostało tam,  ale niedokładnie… Tak żeby ten właściciel był zadowolony. Nie wiem po co ten krawężnik to na pewno, a czy ten podjazd nie mógł być pod te wejście do tej hali? – Radny Bogusław Różewicz (pisownia oryg. – przyp. red.)

All-focus

Odpowiedzi udzielił Burmistrz Stanisław Kuryłło:

Ten właściciel zapomniał Panu dodać, że to on podniósł wyżej swoją nieruchomość i z tego też tytułu jest ta różnica wysokości. Wszystkie działania, które były podejmowane zostały zgodnie z dokumentacją projektową, która tego typu nawierzchnie, jak Pan na pewno zauważył, jest… znajduje się w samym centrum Kamienia Pomorskiego. My byliśmy wielokrotnie u tych właścicieli nieruchomości żeby dojść do… znaleźć jakiś kompromis, który pozwoli i jednej i drugiej stronie w sposób bezpieczny dla uczestników tego ciągu pieszego przy Bezie, być… to znaczy… być w sposób bardzo bezpieczny, poruszać się w sposób bardzo bezpieczny. No ale efektem tych naszych działań i rozmów był ten plakat, który jest wywieszony na tej nieruchomości i myślę, że to już… nic więcej dalej nie mam do opowiedzenia – Burmistrz Stanisław Kuryłło (pisownia oryg. – przyp. red.)

W odpowiedzi Radny Bogusław Różewicz zwrócił uwagę, że wspomniany krawężnik przeszkadza i wyraził obawę, żeby w tym miejscu nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Burmistrz kontynuował wyjaśnienia:

Ale to jest w pasie drogowym, my nie jesteśmy właścicielami nieruchomości, która znajduje się poza tym krawężnikiem. Sam Pan dobrze zauważył, że ta wnęka taka… prawda? jest poniżej tej nieruchomości, która stanowi  kolizję w ruchu bezpośrednim do wejścia, wnętrza tej dobudówki. Tam są odpowiednie rzędne według dokumentacji projektowej zgodnie z przepisami ruchu i przepisami dotyczącymi wykonawstwa tego zadania i oceny Inspektora Nadzoru Budowlanego – jest to wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Inne budynki w tym ciągu nie mają z tym problemu, wręcz przeciwnie. Właściciele podziękowali za tego typu działanie, bo to jest poprawiające bezpieczeństwo i uporządkowanie tej części miasta, która jest chyba najbardziej uczęszczana. No nie doszliśmy do porozumienia z właścicielami, o których Pan tutaj wspomina. Mówię to z przykrością, ale tych rozmów było naprawdę bardzo wiele – Burmistrz Stanisław Kuryłło (pisownia oryg. – przyp. red.)

W odpowiedzi Radny Bogusław Różewicz obiecał, że osobiście zadba o to, żeby obie strony doszły do porozumienia. Burmistrz Stanisław Kuryłło wyraził gotowość do pomocy w tej sprawie.

1 Comment

  • Obserwator , 11 października 2020 @ 16:30

    Kuryłło jest już skłócony prawie z każdy na wsi zwanej Kamieniem Pomorskim, ale nadal mieszkańcy w nim zakochani!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *