Kamieński Portal Informacyjny
Puchar RCR CUP w Międzyzdrojach dla Akademii Piłkarskiej Bałtyk Koszalin

Puchar RCR CUP w Międzyzdrojach dla Akademii Piłkarskiej Bałtyk Koszalin

12 miesięcy najmłodsi adepci piłki nożnej czekali aby zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami. Na całe szczęście czas szybko mknie i z powrotem możemy się cieszyć futbolem. RCR CUP 2022 na Pomorzu Zachodnim został rozegrany w dniach 23-25 września. Organizatorzy AP RCR Międzyzdroje postarali się aby do Miasta Gwiazd zawitały zespoły z Polski oraz Niemiec, co było gwarancją niesamowitych emocji. Wszystkie 22 drużyny przedstawiono na Ceremonii Otwarcia w piątkowy wieczór na Alei Gwiazd Międzyzdroje.

Zmagania turniejowe trwały cały weekend. Kilkadziesiąt fantastycznych meczów na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach jakie rozegrali dziesięciolatkowie w którym każdy rozegrany na maksimum zaangażowania. Setki strzelonych bramek, świetne filmowe wręcz zagrania, zwroty akcji niczym w Wielkich Finałach Piłkarskich. Tak właśnie wyglądała III Edycja RCR Cup na Pomorzu Zachodnim.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano 50 spotkań w czterech grupach, rano i popołudniu w którym był zróżnicowany poziom czyli „kołysanka wyników”. Po sobotnich grach grupowych w niedzielny poranek drużyny rozpoczęły zmagania finałowe w grupie E , grupie F i grupie G.

Trenerzy w tym dniu podkreślali bardzo wyrównany poziom zespołów. Tu nikt nie był pewny wygranej do samego końca. Z trzech grup po rozegraniu 71 spotkań poznaliśmy zwycięzców w każdej z grup.

W grupie E bezkonkurencyjny był zespół FSV Heide Letzlingen, dość wyraźnie pokonał rówieśników. W grupie F swoją wyższość pokazała drużyna KS Prawobrzeże Świnoujście. Natomiast niepowtarzalne emocje towarzyszyły w rozgrywkach grupy G grając o miejsca 1-8 w której zameldowały się mocne ekipy m.in Koszalin, Berlin oraz Szczecin

O Mistrzostwo walczyły 4 zespoły AP Bałtyk Koszalin, FASE – Football Academy School of Excellence, Funinio Szczecin oraz BSC Rehberge Fußballabteilung. Spotkania stały na najwyższym poziomie był to prawdziwy rollercoaster.

W ostatniej kolejce grupy G wszystko mogło się wydarzyć. AP Bałtyk Koszalin rozegrał bardzo dobry mecz, zwyciężając Akademia Piłkarska Pogoń Szczecin 1:0. FASE – Football Academy School of Excellence Szczecin przegrało z Funinio Szczecin, BSC Rehberge rozprawiło się w ostatnim meczu dnia z AP Football Arena Szczecin i mogliśmy poznać najlepszą drużyną III Edycji RCR Cup na Pomorzu Zachodnim 2022, co spowodowało ogromną radość wśród zawodników AP Bałtyk Koszalin.

Jednak o podium turnieju walczyły kolejne zespoły, które miały taką samą ilość punktów, aby wyłonić 2 i 3 miejsce na podium trzeba było stworzyć małą tabelkę wśród zainteresowanych drużyn,  Funinio Szczecin, Fase Szczecin oraz BSC Rehberge, zawodnicy z BSC Rehberge musieli uznać wyższość drużyn z Polski i stanęli niestety za podium.

Końcowa kolejność turnieju:

GRUPA G (miejsca 1-8) 

1. AP Bałtyk Koszalin 

2. AP Funinio Szczecin

3. FASE – Football Academy School of Excellence Szczecin

4. BSC Rehberge 

5. Berliner Athetlic Klub 

6. AP Football Arena Szczecin 

7. AP Pogoń Szczecin 

8. Fc Stern Marienfelde 

GRUPA F (miejsca 9-16) 

9. KS Prawobrzeże Świnoujście 

10. BSC Rehberge II 

11. FC Hertha 03 Berlin Zehlendof 

12. FC Anker Wismar 

13. OKS R-Football Goleniów 

14. KP Błękitni Stargard 

15. PSV Wismar 

16. TSV Mariendorf 1897 

GRUPA E (miejsca 17-22) 

17. FSV Heide Letzlingen 

18. SV Blau – Weiss Petershagen 

19. FC Anker Wismar II 

20. ISF Żary 

21. AP RCR Międzyzdroje

22. AP RCR (2013) Międzyzdroje

Rozegrano 121 spotkań po 25/20/17/12 minut każde, w sumie każda drużyna rozegrała ponad 184 minuty.

22 zespoły / 220 zawodników/ 395 zdobytych bramek

 Najlepsza „3” Turnieju w Międzyzdrojach, wyróżnionych indywidualnie 

Z pewnością, któregoś z tych chłopców zobaczymy kiedyś w Ekstraklasie Powodzenia 

Najlepszy Strzelec – Kania Jordi (BSC Rehberge)

Najlepszy Bramkarz – Mateusz Kaczanowski (AP Pogoń Szczecin)

MVP Turnieju – Biliński Filip (Fase Szczecin)

Wyróżnienie także otrzymał w konkurencji Żonglerka :

Till Finger  PSV Wismar Abt. Fussball – 88 odbić prawa / lewa 

Jeszcze raz wielkie gratulacje !!!

Organizatorzy dziękują trenerom i zawodnikom za przyjęcie zaproszenia do Międzyzdrojów. Rodzicom za bardzo pozytywny i kulturalny doping oraz Naszym Partnerom:

Gmina i Miasto Międzyzdroje,

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie,

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach,ZOŚ w Międzyzdrojach,Bel Mare Resort,Ośrodek Stilo

Firma Mapei, Firma Bravry, Firma Aga – Toma, SP nr 1 w Międzyzdrojach,

Gabinet Figur Woskowych Międzyzdroje, Muzeum – Bunkier V-3, Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje, Firma Restauracja Przystań, Oceanarium Międzyzdroje, Luna Park Międzyzdroje, Sędziowie Turnieju, Chobiektywnie – Pani Ada, Ratownik Medyczny – Pani Ewa, Manager Stadionu Miejskiego – Pan Tomasz, Rodzice AP RCR 

Mamy nadzieje, że pobyt nad Bałtykiem w Mieście Gwiazd będziecie wspominać jak najbardziej pozytywnie.

Turniej dofinansowany w ramach wsparcia realizacji zadania w zakresie prowadzenia sekcji piłki nożnej w Gminie Międzyzdroje oraz w ramach wsparcia przez Pomorze Zachodnie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

Gmina Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *