Kamieński Portal Informacyjny
Przewrócony katamaran. Akcja ratownicza z udziałem WOPR Międzyzdroje

Przewrócony katamaran. Akcja ratownicza z udziałem WOPR Międzyzdroje

20 sierpnia Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego przekazało zgłoszenie o przewróconym katamaranie na Zalewie Szczecińskim w miejscowości Stepnica. Do akcji ratowniczej przystąpiło Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Międzyzdroje. Na miejsce zdarzenia wysłao pojazd ISUZU D-MAX Z-03, skuter ratowniczy z platformą, dron z kamerą termowizyjną oraz dwóch operatorów.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że jedna osoba została odnaleziona cała i zdrowa, a druga jest nadal poszukiwana. Niestety ze względu na zapadający zmrok, koordynator działań podjął decyzję o wstrzymaniu poszukiwań, jednocześnie informując o możliwości wznowienia działań następnego dnia. O godzinie 24:00 nasi ratownicy wrócili do Międzyzdrojów, dołączając do innych ratowników na dyżur nocny.

Następnego dnia dostaliśmy informację o wznowieniu poszukiwań i prośbę o wsparcie tych działań przy użyciu międzyzdrojskiego drona.

O godzinie 11:30 dwóch naszych operatorów dotarło na miejsce i we współpracy z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa prowadzili działania poszukiwawcze zaginionego mężczyzny. Podczas lotów, które trwały około dwóch godzin udało się przeszukać 756 tys. m2 powierzchni wody. Niestety osoby poszukiwanej nie udało się odnaleźć.

Tekst i foto: WOPR Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *