Kamieński Portal Informacyjny
Powstała nowa placówka wsparcia dziennego w Ładzinie i nie tylko

Powstała nowa placówka wsparcia dziennego w Ładzinie i nie tylko

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci 1 czerwca br. rozpoczęło nowy projekt pn. W kręgu rodziny współfinansowany przez Unie Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

„Zawsze zaczynamy nasze zajęcia od lekcji…”

W ramach rozpoczętego projektu powstało 6 nowych placówek wsparcia dziennego na terenie 5 powiatów województwa zachodniopomorskiego: stargardzki, kamieński, gryficki, pyrzycki oraz choszczeński. Głównym celem projektu jest poprawa pełnienia ról opiekuńczo-wychowawczych i funkcjonowania gospodarstw domowych 60 rodzin ubogich i/lub zagrożonych wykluczeniem społecznym przeżywających trudności w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Wsparcie jest ukierunkowane na ograniczenie umieszczania dzieci w pieczy zastępczej i zwiększenie powrotu dzieci z pieczy zastępczej do rodzin biologicznych.

Lokalizacje nowopowstałych placówek:
Powiat pyrzycki, gmina Przelewice: Przelewice 53
Powiat stargardzki, gmina Ińsko: Linówko 25
Powiat choszczeński, gmina Recz: Sulibórz 22
Powiat kamieński, gmina Wolin: Ładzin 19
Powiat kamieński, gmina Świerzno: Świerzno, Szkolna 4
Powiat gryficki, gmina Trzebiatów: Sadlno 39b

17 listopada o godz. 16:00 z inicjatywy Burmistrzyni gminy Wolin Pani Ewy Grzybowskiej oraz Prezesa Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbędzie się oficjalne otwarcie placówki w Ładzinie.

– Dzieci przygotowały fantastyczny program artystyczny na to wydarzenie. Muszę przyznać, że jest to miejsce bardzo potrzebne. Świadczy o tym fakt, że lista dzieci oraz rodziców zamknęła się błyskawicznie. – mówi Adrian Nagórski pedagog rodzinny Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

– Bardzo dobrze współpracuje nam się z pobliską szkołą podstawową. Świetnie się uzupełniamy, ponieważ dzieci mogą spędzać czas po lekcjach w naszej placówce. Po lekcjach kiedy dzieci przychodzą do nas zawsze zaczynamy od odrobienia zadań domowych, chyba nie zaskoczę nikogo tym, że zawsze usłyszymy, że nic nie było zadane. Po lekcjach spędzamy czas kreatywnie na wspólnej zabawie lub spacerując i zwiedzając pobliskie okolice. W ramach działania placówki będą odbywały się zajęcia socjoterapeutyczne, warsztaty kulinarne, zajęcia sportowe i artystyczne. Współpracujemy również z rodzinami, które potrzebują wsparcia oraz z instytucjami pomocowymi w gminie Wolin. – dodaje Adrian.

Do placówki zapisanych jest obecnie 30 dzieci. Jest to druga placówka TPD w gminie Wolin. Projekt będzie realizowany do końca października 2023 r.

Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *