Kamieński Portal Informacyjny
Ponad 300 interwencji strażaków! Pociągi do Wysokiej Kamieńskiej nie kursują!

Ponad 300 interwencji strażaków! Pociągi do Wysokiej Kamieńskiej nie kursują!

320 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy w związku z silnym wiatrem w regionie. Są też utrudnienia na kolei. Jak na razie nie ma osób poszkodowanych.

Najgorsza sytuacja jest w powiatach nadmorskich. W głębi województwa zachodniopomorskiego obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Jak czytamy w komunikacie: przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h z północnego-wschodu.

Utrudnienia z powodu wichury są także na kolei. Drzewa opadły na tory i sieć trakcyjną: konary usuwane są na trasie między Parłówkiem a Wysoką Kamieńską (linia Szczecin Dąbie – Świnoujście) oraz między Skibnem a Koszalinem (linia Gdańsk – Stargard).

– Ruch pociągów między Świnoujściem a Wysoką Kamieńską został wstrzymany. Dla pociągów regionalnych została wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa między Świnoujściem a Parłówkiem oraz Świnoujściem a Wysoką Kamieńską – poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Według prognoz IMGW, silny wiatr na Pomorzu Zachodnim ma się utrzymać co najmniej do północy. W powiatach nadmorskich: gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim i w Świnoujściu może wiać w porywach do 95 km/h.

Na Bałtyku może wystąpić silny sztorm, północno-wschodni wiatr może wiać z siłą w porywach do 9 lub 10 stopni w skali Beauforta; wprowadzono 3 stopień zagrożenia (w trzystopniowej skali).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *