Kamieński Portal Informacyjny
Podsumowanie 11 biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej 2023

Jacek Głazowski z Niechorza zwyciężył w 11 biegu tegorocznego sezonu Dziwnowskiej Ligi Biegowej, który został rozegrany na trasie Dziwnów-Dziwnówek–Dziwnów. Co należy podkreślić, do pokonania dystansu o długości 9400 metrów potrzebował 36 minut i 39 sekund. Pan Jacek jest ostatnio w wyśmienitej formie, co udowodnił również startem w maratonie warszawskim, który przebiegł w czasie poniżej 3 godzin. Drugi linię mety przekroczył Robert Derda (Świnoujście) – 37,56 min, trzecie miejsce zajął Mariusz Mazur (Pobierowo Biega) – 41,18 min.

Najszybszą kobietą została Joanna Plesińska (Goleniów) – 44,26 min, druga na mecie zameldowała się Dorota Baryła (Wolin) – 56,47. Trzecie do mety dobiegły dwie panie: Oliwia Zych (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) i Joanna Janowicz (KB Kamień Pomorski).

W kategorii Nordic Walking zwyciężyła Joanna Jastrząb (Międzywodzie) – 1,15,32, która wyprzedziła Andrzeja Karolaka (Trzebiatów) – 1,15,33 i Marka Dołęgowskiego (Wyspa Kołczewo) – 1,15,34.