Kamieński Portal Informacyjny
Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków zasiądzie na ławie oskarżonych

Podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków zasiądzie na ławie oskarżonych

Prokurator Rejonowy w Kamieniu Pomorskim skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie w dniu 4 marca 2022 r. w Wolinie wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 4 marca 2022 r. funkcjonariusze Policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych dokonali przeszukania podejrzanego mężczyzny, przy którym ujawnili znaczną ilość białego proszku, susz roślinny oraz tabletki. Z uwagi na powyższe udali się do mieszkania zajmowanego przez podejrzanego, gdzie dodatkowo ujawnili 84,676 gram białego proszku, 115,975 gram suszu roślinnego oraz 39 sztuk tabletek żółtego koloru.

Zabezpieczone środki poddano badaniom fizykochemicznym, które wykazały, że substancja proszkowa zawiera w swoim składzie amfetaminę, a susz roślinny to marihuana. Z kolei w składzie chemicznym tabletek znajdowały się związki organiczne 3-MMC oraz 3-CMC. Zabezpieczona ilość narkotyków wystarcza na wywołanie stanu odurzenia u co najmniej 138 osób.

Podejrzany został zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzany (l. 19) przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. W przeszłości nie był karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 

tekst: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *