Kamieński Portal Informacyjny
Pierwszy dzień XX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie

Pierwszy dzień XX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie

XX jubileuszowa edycja Festiwalu Gwiazd Sportu rozpoczęta. Już po raz dwudziesty, do Dziwnowa przybyli niezwykle utytułowani sportowcy, którzy tak jak to miało miejsce w latach minionych, opowiedzą o swoich karierach, kulisach zdobywania medali czy momentach szczególnych w ich sportowym życiu. Tradycyjnie także, gwiazdom sportu będą towarzyszyły gwiazdy muzyki, co oznacza, że każdy z festiwalowych dni, będzie obfitował w interesujący i pełen atrakcji program, z przebojową muzyką w części wieczornej. Co godne podkreślenia – w tym roku, w gronie wspaniałych sportowców, pojawił się gość szczególny, skoczek narciarki – Dawid Kubacki, do którego z miejsca ustawiła się długa kolejka chętnych na wspólne zdjęcie i autograf. A to nie koniec, bo kolejne sportowe osobistości zawitają do Dziwnowa w piątek i sobotę.

Tak jak to miało miejsce w latach minionych, tak i tym razem, Festiwal Gwiazd Sportu został zainaugurowany na plaży. W tzw. STREFIE PLAŻOWEJ (zejście na plażę znajdujące się na przedłużeniu ulicy Reymonta), w swobodnej, plażowej formule, prowadzący całe wydarzenie – Artur Szulc (znany dziennikarz sportowy), przedstawił przybyłych już do Dziwnowa sportowców. Ich grono, jak zaznaczył na wstępie, będzie się metodycznie powiększało, tak więc każdego dnia należy spodziewać się kolejnych sportowych gości. Głos zabrał także Grzegorz Jóźwiak (burmistrz Dziwnowa), który witając sportowców i turystów, zachęcał do aktywnego uczestnictwa we wszystkich aktywnościach, które zostały zaplanowane na ten rok. A te rozpoczęły się chwilę później od wywiadu z „weteranami” festiwalu, czyli tymi z grona sportowców, którzy byli obecni na pierwszych edycjach i pojawiają się na nich regularnie od dwudziestu lat (Marian SypniewskiLech PiaseckiGrzegorz LatoWojciech Matusiak). Należy przy tym zaznaczyć, że rozmów ze sportowcami tego dnia było więcej i każdy z obecnych gości mógł nie tylko opowiedzieć o swoich dyscyplinach, ale też o kulisach walki o tytuły i medale.

Nim do spotkania na macie i prezentacji sztuk walki zaprosili Janusz ZarenkiewiczRyszard WolnyMonika Michalik i zawodnik MMA – Wojciech „Kulkinio” Janusz, na plaży pojawił się Dawid Kubacki, który po krótkim wprowadzeniu i rozmowie, zaczął rozdawać autografy i cierpliwie pozować do zdjęć. Pokazał również w jaki sposób, będąc na plaży, można ćwiczyć skoki. Chętnych do wspólnego treningu oczywiście nie brakowało.

Dawid Kubacki

O swoich sportowych karierach opowiadali także Beata Sokołowska i Tomasz Kucharski, wyjaśniając przy okazji, czym różni się kajakarstwo od wioślarstwa, natomiast Marcin Nowak przybliżył tajniki biegania. Duże zainteresowanie wzbudziły kandydatki do tytułu Miss Festiwalu Gwiazd Sportu (przypominany, konkurs rozpoczyna się w piątek 12 sierpnia 2022 roku na scenie głównej w STREFIE KONCERTOWEJ o godzinie 19.00), które rozegrały pokazowy mecz siatkówki z reprezentacją sportowców.

Wieczorna część pierwszego dnia festiwalu, miała już miejsce w STREFIE KONCERTOWEJ. Od godziny 19.00 do wspólnej zabawy zagrzewał DJ Mario. Krótko po godzinie 20.00 miało miejsce oficjalne otwarcie jubileuszowego, XX Festiwalu Gwiazd Sportu, którego dokonał (w otoczeniu zaproszonych sportowców) Burmistrz Dziwnowa – Grzegorz Jóźwiak.

Pierwszą z muzycznych gwiazd, która zaprezentowała się scenie był zespół Szpilki, a zaraz potem, przed licznie zgromadzoną publicznością, pojawiła się gwiazda wieczoru – Zenon Martyniuk.

Krzysztof Zawiliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *