Kamieński Portal Informacyjny
Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach projektu Rodzina do zadań specjalnych

Ostatnie warsztaty plastyczne w ramach projektu Rodzina do zadań specjalnych

We wtorek 26 lipca 2022 r. w ramach projektu RODZINA do zadań specjalnych odbyły się ostatnie warsztaty plastyczno – ekologiczne z cyklu „Upcykling jest trendy” zorganizowane przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach.

Istotą warsztatów było pokazanie znaczenia upcykilngu, czyli techniki, która ma na celu wykorzystanie materiałów wcześniej używanych, ażeby stworzyć coś zupełnie nowego i równie przydatnego. Dzieci wraz z opiekunami z dużą aprobatą  podjęły się zadania, jakim było stworzenie piaskowych mozaik. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli do dyspozycji materiały plastyczne: sól, słoiki, wstążki, sznurki, muszelki oraz niezliczoną ilość zestawów kreatywnych potrzebnych do stworzenia nietuzinkowych prac.

W warsztatach udział wzięły dzieci uczęszczające na półkolonie ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach,  mieszkańcy, a także turyści, którzy aktualnie przebywają na wczasach w kurorcie.

Słowa podziękowania kierujemy do Dyrektora i pracowników Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach za użyczenie stołów oraz krzeseł, pracowników Referatu Promocji, Kultury i Turystyki za udostępnienie miejsca przy Informacji Turystycznej.

Ale to jeszcze nie koniec! 9 września 2022 r. w godz. 15.00-18.00 zapraszamy do międzyzdrojskiej biblioteki na akcję „Szafing – szafy melodia”, czyli na bezgotówkową wymianę odzieży. Wystarczy zabrać ze sobą kilka niepotrzebnych ubrań (czystych,  niezniszczonych) i wymienić je na lepszy model (więcej informacji podamy wkrótce). A już teraz w naszej wypożyczalni dostępne są książki w języku ukraińskim dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

Materiały plastyczne zostały zakupione w ramach „Programu Społecznik 2022-2024”. Program został zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Pomysłodawcą projektu „Rodzina” do zadań specjalnych jest Andżelika Gałecka, Dyrektor międzyzdrojskiej biblioteki oraz członek Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *