Kamieński Portal Informacyjny
Radny Jacek Socha wraz z mieszkańcami chciał naprawić dziurawą drogę

Radny Jacek Socha wraz z mieszkańcami chciał naprawić dziurawą drogę

Radny Jacek Socha z Klubu Ziemia Kamieńska zwrócił się do burmistrza z prośbą o zgodę na naprawę własnymi siłami drogi w miejscowości Płastkowo, zepsutej wiele lat temu przez jednego z kamieńskich przedsiębiorców. Jak się okazuje sprawa nie jest taka prosta.

– Chcemy naprawić drogę w Płastkowie własnymi siłami tj. podniesienie kawałka bruku i uzupełnienie tego, ponieważ samochody już sobie miski urywają, a 20 lat już czekamy aż przedsiębiorca z Kamienia Pomorskiego, który tę drogę zepsuł, obiecał że naprawi, ale nie naprawia. Chciałbym zgodę od burmistrza, że możemy sami w ramach własnej siły roboczej, oczywiście z ludźmi, którzy mają o tym pojęcie, naprawić to – powiedział na sesji Rady Miejskiej radny Jacek Socha.

Odpowiedzi udzielił burmistrz Stanisław Kuryłło:

– Na realizację tego typu działań potrzeba mieć niezbędne pozwolenia, niezbędną wiedzę i umiejętności. Jeżeli Państwo wykażecie się tymi umiejętnościami i odpowiednimi dokumentami to jak najbardziej będę skłonny do współpracy. A może Pan powie co to za podmiot? – zapytał burmistrz.

– Pan Derylak – odpowiedział radny Jacek Socha. – Jeśli my chcemy zrobić to we własnym zakresie to nikt dokumentacji na to nie będzie przygotowywał, bo ta dokumentacja nie jest potrzebna. To po prostu wystarczy kilka kostek podnieść, tylko że będzie jakieś utrudnienie. Czyli takiej zgody nie dostaniemy?

– Nie sprowadzałbym do tego, że nie potrzeba, ponieważ każde wejście na drogę wiąże się ze zmianą organizacji ruchu, jak również ze wszystkimi czynnościami dotyczącymi bezpieczeństwa. Więc Państwo zaproponujcie – Pan jako sołtys, jakąś formę realizacji i wtedy może usiądziemy razem do stołu i uda nam się to zrealizować – zakończył temat burmistrz Stanisław Kuryłło.

Kamieński Portal Informacyjny

1 Comment

  • Anonim , 10 listopada 2022 @ 19:52

    Czyli się nie da. Typowo urzędnicza odpowiedź. Sam nie zrobię, komuś udowodnię że nie umie.
    Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *