Kamieński Portal Informacyjny
Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Listopadowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

16 listopada br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, na którym rozmawialiśmy o książce Łukasza Orbitowskiego pt. Chodź ze mną.

Czego w tej książce nie ma! Obraz Gdyni z lat 50-tych, wielka miłość Polki i sowieckiego kapitana, brawurowa ucieczka, tajne misje wywiadowcze, a także nawet element nadprzyrodzony. „Chodź ze mną” to nie tylko sensacyjna historia, ale również czuła opowieść o miłości, przenikliwa analiza rodzinnych relacji i studium poszukiwania własnej tożsamości. Dustin, narrator poznaje nie tylko tożsamość swojego ojca, ale całą ekscytującą relację ze wspólnego życia swoich rodziców. Próbuje zredagować wspomnienia matki w jakąś trzymającą się całość, ale zaczyna mieć wątpliwości, czy to wszystko co opowiada matka wydarzyło się naprawdę. Opowiadanie matki rodzi nowe pytania i trudne zagadki, których rozwiązanie może doprowadzić na skraj szaleństwa.

Książka wśród uczestników dyskusji wzbudziła ogromne emocje. Nie wszystkim odpowiadał język Łukasza Orbitowskiego. Autor nie stronił od wulgaryzmów i soczystych porównań. Nie wszystkim odpowiadał sposób prowadzenia narracji.

Ale książkę polecamy, bo warto ją przeczytać!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *