Kamieński Portal Informacyjny
Laureaci Golczewskich Żabek 2022 nagrodzeni

Laureaci Golczewskich Żabek 2022 nagrodzeni

Podczas sobotniego festynu pn. Spotkajmy się na Golczewskiej Plaży wręczono statuetki Golczewskie Żabki czyli nagrody przyznawane osobom oraz instytucjom, które swoją działalnością wpłynęły na rozwój i promocję gminy Golczewo.

W tym roku piętnastoosobowa kapituła podczas tajnego głosowania postanowiła przyznać trzy statuetki, otrzymali je:

– Janina Szelc – Mieszkanka Golczewa, autorka wierszy o mieszkańcach Golczewa i ważnych wydarzeniach z życia gminy. W swoim dorobku ma dwa tomiki wierszy: „Pisane na wietrze (2019) oraz „Pozbierane okruchy” (2020), aktualnie w druku znajduje się trzeci tomik poezji. Twórczość Pani Janiny jest znana i doceniana w całej Polsce.

– Michał Opowicz – Mieszkaniec Kretlewa. Wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Golczewie, który przyczynił się do rozwoju Gminy. Od 1974 r. członek miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W latach 2000 – 2021 Prezes Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Golczewie. Pomysłodawca corocznych gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w gminie Golczewo. Przeprowadził przemiany w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej gminie nadając im status prawny.

 – Stanisław Szymanek –  Mieszkaniec Golczewa. Od 1975 r, członek miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez 20 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu OSP Golczewo, a także Komendanta Gminnego ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Miejskim w Golczewie. Pomysłodawca formowania drużyn „Żuczków” do zawodów sportowo-pożarniczych w województwie zachodniopomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *