Kamieński Portal Informacyjny
Kleć i Beczułka przechodzą do historii! Powstanie apartamentowiec, dyskoteka, restauracja!

Kleć i Beczułka przechodzą do historii! Powstanie apartamentowiec, dyskoteka, restauracja!

Wiele lat temu Kleć i Beczułka tętniły życiem. Było to jedno z wielu miejsc w Kamieniu Pomorskim gdzie wieczorem można było miło spędzić czas. Na górze znajdowała się Beczułka z barem, lożami i słynną już szafą grającą. Na dole był Kleć, gdzie w dość oryginalnej scenerii organizowane były dyskoteki. Oba obiekty od dawna są zamknięte i popadają w ruinę. Beczułka była kilka razy podpalana i dewastowana. Po latach marazmu i zapomnienia nadchodzą nowe, lepsze czasy!

W trakcie wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Burmistrz Stanisław Kuryłło poinformował, że w okresie wakacyjnym spotkał się z nowymi właścicielami nieruchomości położonej przy ul. Klasztornej – budynków po byłym Kleciu i Beczułce. Burmistrz przyznał, że plany nowych właścicieli są bardzo ambitne, a prace mocno zaawansowane. Nowi właściciele złożyli wnioski o zmianę decyzji o warunkach zabudowy, zlecili prace przygotowawcze, badania archeologiczne i geologiczne, które pozwolą w przyszłości na realizację planowanej inwestycji.

Wiemy o jakich ambitnych planach mówił Burmistrz!

Beczułka wraz z byłym budynkiem mieszkalnym zostaną wyburzone, a na ich miejscu powstanie kilkukondygnacyjny apartamentowiec! Na ostatnim piętrze powstanie restauracja z widokiem na marinę i Zalew Kamieński. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć szefem kuchni będzie Adam Gessler, szwagier Magdy Gessler – popularnej restauratorki znanej m.in. z programu telewizyjnego „Kuchenne rewolucje„.

W dawnym Kleciu powstanie piwiarnia, winiarnia i dyskoteka. Układ murów obronnych zostanie zachowany w dotychczasowej formie, ale dołożone zostaną pawilony handlowe. Architekturę opracowała firma, która projektowała Filharmonię Szczecińską. Planowane przy murach obronnych pawilony handlowe będą miały kształt na wzór Filharmonii Szczecińskiej.

Pomimo, że roboty budowlane jeszcze się nie rozpoczęły, prace architektoniczne są bardzo zaawansowane. Co najważniejsze – uzyskana została zgoda Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Jak twierdzi nowy właściciel – gdyby nie obecna pandemia koronawirusa Sars-CoV-2, budowa dawno by się rozpoczęła. Ukończenie inwestycji zakładano na połowę 2021 roku!

3 komentarzy

  • Tomek73 , 18 kwietnia 2021 @ 10:37

    Beczułka była super, spędziłem tam mile chwile,z moja kobieta , w pamięci pozostanie na zawsze

  • Anonim , 19 listopada 2020 @ 08:54

    Dobrze że miasto tego nie buduje bo bym nie uwierzyła

  • Anonim , 18 listopada 2020 @ 15:25

    to były piękne czasy ciężko było o miejsce po zmroku kleć steńka kamyk jak rezerwacji nie zriobiłes to o stoliku po 20 można było pomarzyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *