Kamieński Portal Informacyjny
Kamieńscy biegacze wzięli udział w VI edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej

Kamieńscy biegacze wzięli udział w VI edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej

05 września w Dziwnowie odbył się szósty bieg w ramach VI Edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Pomimo deszczowej pogody na linii startu zameldowało się czterdziestu śmiałków, którzy punktualnie o godzinie 10:00 wybiegli na przepiękną trasę biegową prowadzącą wzdłuż Jeziora Martwa Dziwna.

Dystans 6 kilometrów i 940 metrów najszybciej pokonał Łukasz Szymański z Pobierowa – czas 24 minuty i 26 sekund, tuż za nim na mecie zameldował się Arkadiusz Borysiuk z KB Kamień Pomorski, który do zwycięzcy stracił 19 sekund. Na najniższym stopniu podium zameldował się Krystian Wałęga z Gryfic – czas 25 minut i 53 sekundy.

Natomiast wśród pań po 30 minutach i 17 sekundach na linii mety zameldowała się Weronika Bysiak z Kamienia Pomorskiego. Tuż za Weroniką metę przekroczyła Barbara Wojciechowska z Międzywodzia, która na pokonanie trasy potrzebowała 30 minut i 38 sekund. Jako trzecia na mecie zameldowała się Marta Celoch z Kamienia Pomorskiego, czas 35 minut.

Wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom dziękujemy za udział w szóstym biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Podziękowania kierujemy także do OSP Dziwnów oraz Gminy Dziwnów za wsparcie imprezy.Tegoroczna Dziwnowska Liga Biegowa odbywa się dzięki Programowi Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników na kolejny bieg, który odbędzie się w sobotę 12 września br. o godzinie 20:00. Spotykamy się przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Dziwnowie skąd wyruszy bieg na dystansie 5 km. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w sobotę zaplanowany został dodatkowy start w niedzielę o godzinie 10:00.

źródło: Klub Biegacza Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *