Kamieński Portal Informacyjny
Gryf Kamień Pomorski wygrywa zaległy mecz w Płotach

W meczu zaległym XVII kolejki o mistrzostwo IV ligi ZZPN Gryf Kamień Pomorski pokonał w wyjazdowym spotkaniu Polonię Płoty 1:2. Gryfiarze po szóstym zwycięstwie w tej rundzie awansowali na 17 miejsce w tabeli.

To było bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu, ponieważ Polonia Płoty jeszcze przed tym spotkaniem miała 19 punktów i zajmowała 17 pozycję w tabeli. Gryf był 18 z dorobkiem 18 punktów. Wygrana była więc szansą na zgarnięcie bardzo ważnych punktów i na wyprzedzenie Polonii.

Skład Gryfa Kamień Pomorski na mecz z Polonią Płoty

Mecz rozpoczął się od bramki gospodarzy, którzy w 36′ minucie objęli prowadzenie. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Po przerwie do remisu doprowadził grający trener Gryfa – Szymon Smerdel, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Damian Karczmarski. Końca meczu nie doczekał niestety zawodnik Gryfa – Maciej Szwech, który po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko. Mimo trudnej sytuacji w końcówce tego meczu Gryfiarze utrzymali prowadzenie i zgarnęli komplet punktów.

Pierwszego gola dla Gryfa zdobył trener Szymon Smerdel!

Bardzo ważna wygrana naszego zespołu, bowiem w dniu dzisiejszym swój mecz zaległy niespodziewanie wygrali Błękitni II Stargard, którzy pokonali na wyjeździe Spartę Węgorzyno 1:5. W przypadku porażki zespół kamieńskiego Gryfa znalazłby się na przedostatniej pozycji w tabeli.

Wynik mecz na 1:2 dla Gryfa podwyższył Damian Karczmarski

Gryfiarzom pozostał do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz z Wieżą Postomino, który rozegrany zostanie 12 grudnia o godz. 13.00 na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim.