Kamieński Portal Informacyjny
Gmina Świerzno ma nowe witacze. Jak Wam się podobają?

Gmina Świerzno ma nowe witacze. Jak Wam się podobają?

Gmina Świerzno ma nowe witacze czyli  znaki ustawiane przy wjeździe do miejscowości lub regionu w celu powitania przyjeżdżających osób. Informację o nowych witaczach przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych wójt Gminy Świerzno Radosław Drozdowicz.

Witacz jest konstrukcją ustawianą najczęściej przy drogach wjazdowych oraz wyjazdowych z miejscowości lub regionów. Swoim wyglądem przypomina zazwyczaj niewielką tablicę lub totem reklamowy, chociaż zdarzają się również witacze będące rzeźbami, instalacjami artystycznymi czy niewielkimi billboardami.

Do niedawna najważniejszą funkcją takiej konstrukcji było informowanie podróżnych o tym, że właśnie przybywają do jakiejś miejscowości lub regionu. Pełniła ona rolę czegoś na kształt słupa granicznego. Obecnie to witacze pełnią rolę podobną do roli słupów granicznych. Mają one za zadanie nie tylko poinformować podróżnych o miejscu, w którym właśnie się znajdują, ale stanowić nośnik informacji marketingowo-promocyjnej.

Witacze są równie często używane przez właścicieli restauracji, pensjonatów czy hoteli. W tym przypadku stosuje się raczej stonowane kształty, bez ekstrawagancji czy niepotrzebnych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *