Kamieński Portal Informacyjny
Burmistrz odpowiada ws. zaufania do Rady Nadzorczej i Prezesa PGK

Burmistrz odpowiada ws. zaufania do Rady Nadzorczej i Prezesa PGK

Burmistrz Stanisław Kuryłło udzielił odpowiedzi na interpelację złożoną 4 września przez Radną Monikę Kosińską dot. postawienia zarzutów Prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

Przypomnijmy o co m.in. pytała Radna Monika Kosińska:

  1. Czy Pan Burmistrz wiedział o postawieniu zarzutów Prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim?
  2. Co zamierza Pan z tym zrobić?
  3. Czy nadal ma Pan zaufanie do Prezesa i członków Rady Nadzorczej?


Niestety dwa pierwsze pytania pozostały bez odpowiedzi.

Opinia publiczna była poinformowana, że Prezes PGK miał postawione dwa zarzuty – jeden o charakterze korupcyjnym, drugi dotyczył rzekomego mataczenia w śledztwie. Dzisiaj wiemy, że akt oskarżenia który trafił do Sądu zawiera 5 zarzutów, a nie dwa i żaden z nich nie dotyczy mataczenia w śledztwie.

Podczas dzisiejszego posiedzenia, Sąd Rejonowy zdecydował się oddalić wniosek Prokuratury, stwierdzając brak jakichkolwiek dowodów na popełnienie przestępstwa przez Adriana Guranowskiego – poinformowano na jednym portalu informacyjnym w dniu 16.09.2019 r.

Artykuł o stwierdzeniu braku dowodów na popełnienie przestępstwa przez Prezesa PGK ukazał się w dniu 16 września 2019 roku.
Burmistrz poinformował, że absolutorium zostało udzielone Prezesowi PGK w dniu 19 sierpnia 2020 roku.
Portal ikamien.pl poinformował o skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu i opublikował prawdziwe zarzuty w dniu 2 września 2020 roku.

Czy Walne Zgromadzenie Wspólników Spółki udzielając absolutorium Prezesowi PGK miało zatem wiedzę 19 sierpnia 2020 roku o prawdziwych zarzutach i skierowaniu aktu oskarżenia do Sądu?

Na te i wiele innych pytań postaramy się udzielić odpowiedzi w najbliższym czasie.
Do sprawy z pewnością będziemy wracać.

(red.)

XIX SESJA RADY MIEJSKIEJ W KAMIENIU POMORSKIM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *