Kamieński Portal Informacyjny
3 mln dofinansowania na inwestycje w Gminie Golczewo

3 mln dofinansowania na inwestycje w Gminie Golczewo

Gmina Golczewo otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 292 800 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Inwestycja zakłada budowę wodociągu pomiędzy miejscowościami Kłodzino-Drzewica oraz modernizację Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Kłęby oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej na ul. 9 maja w Golczewie.

Inwestycja zapobiegnie czasowemu braku dostępu do wody w okresie letnim w Drzewicy i Kłodzinie. Modernizacja SUW Kłęby, z którego będzie dostarczana woda pozwoli na poprawę jakości wody pitnej oraz usprawni system gospodarki wodnej Gminy Golczewo, gdyż z SUW Kłęby zaopatrywane są też inne gminne miejscowości. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na ul. 9 Maja w Golczewie w dużej mierze pozwoli na rozwój tej części miasta.

 Planowana do realizacji inwestycja zwiększy dostęp do wody pitnej oraz zapobiegnie jej zanieczyszczaniu. Poprawa bezpieczeństwa sanitarnego oraz zapewnienie mieszkańcom dostępu do podstawowego zasobu jakim jest woda pitna to priorytety działalności Gminy Golczewo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *