Kamieński Portal Informacyjny
Zbiórka na leczenie 9-letniego Jasia zakończona sukcesem!

Zbiórka na leczenie 9-letniego Jasia zakończona sukcesem!

Udało się! To była niesamowita akcja charytatywna, która w krótkim czasie objęła cały nasz kraj. Walka z czasem rozpoczęła się od pierwszego dnia diagnozy. Z każdym dniem do zbiórki włączały się kolejne organizacje i ludzie o wielkim sercu, którym los 9-letniego Janka z Wysokiej Kamieńskiej nie pozostał obojętny. Powstało wiele inicjatyw społecznych, pieniądze zbierały sołectwa, szkoły, przedszkola, restauracje, biegacze, zbiórkę na plaży prowadziły nawet morsy.

Do akcji włączyli się zwykli mieszkańcy, w punktach handlowych znalazły swoje miejsce dedykowane do prowadzenia zbiórki kolorowe puszki, a na ulicach pojawili się wolontariusze i wolontariuszki. Na portalu społecznościowym Facebook na licytację codziennie trafiały nowe fanty. O pomoc dla Janka zaapelowali również lekarze oraz pielęgniarki z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie.


Dzięki zaangażowaniu ludzi o wielkim sercu powstała inicjatywa pn. Gang Jasia walczy z białaczką. 7 grudnia wymagana kwota na zakup drogiego leku została zebrana, ale to nie kończy jeszcze prowadzonej zbiórki. Akcja została zaplanowana do połowy grudnia i do tego czasu nadal można wpłacać pieniądze. Oprócz zakupu drogiego leku małego Janka czeka jeszcze długi powrót do zdrowia.

4 grudnia DJ Zibi zagrał dla Jasia seta muzycznego transmitowanego na żywo w Internecie


Moda na pomaganie ogarnęła cały nasz kraj. To kolejna udana akcja charytatywna w naszym regionie. Nie tak dawno sukcesem zakończyła się zbiórka charytatywna na leczenie Nadii z Kamienia Pomorskiego, a w Międzyzdrojach sukcesem zakończyła się akcja charytatywna pn. „Pomóżmy wstać Trojanowi”.


Trzymamy kciuki za udany proces leczenia. Małemu Jankowi życzymy siły, wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia.

1 Comment

  • Anonim , 8 grudnia 2020 @ 18:37

    Brawa dla całego Gangu Jasia! To była piękna akcja. Jasiu wracaj do zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *