Kamieński Portal Informacyjny
Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski na meczu Pogoni Szczecin

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski na meczu Pogoni Szczecin

9 listopada br. zawodnicy i zawodniczki Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski udali się do Szczecina na mecz 1/8 Finału Pucharu Polski, w którym zmierzyły się czołowe zespoły naszej Ekstraklasy: Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa.

Wyjazd ten został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia dla dzieci w wieku szkolnym (6-19 lat) pn. „Poznaj Polskę na sportowo” realizowanego na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Dla większości młodych zawodników i zawodniczek była to pierwsza w życiu okazja do zobaczenia nowego Stadionu im. Floriana Krygiera, poczucia atmosfery wielkiego piłkarskiego święta oraz zobaczenia na żywo oficjalnego meczu Pogoni Szczecin. Nasi podopieczni spotkali się z maskotką Pogoni – Gryfusem, zawodnikiem Portowców Pontusem Almqvistem oraz mogli z bliska podziwiać trofeum – Puchar Tysiąca Drużyn, który zostanie wręczony zwycięzcy po wielkim finale 2 maja na Stadionie Narodowym. Niestety tym zespołem nie będzie Duma Pomorza, która mimo wspaniałego dopingu m. in. naszych młodych adeptów piłkarstwa przegrała to starcie 0:1 i odpadła z dalszych rozgrywek.

Dziękujemy firmie PKS Kamień Pomorski za sprawny, komfortowy i bezpieczny transport na to wydarzenie.

Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *