Kamieński Portal Informacyjny
Zapraszamy na Bieg Śniadaniowy w Międzyzdrojach

Zapraszamy na Bieg Śniadaniowy w Międzyzdrojach

W czasie pandemii imprezy sportowe zostały w większości odwołane lub przesunięte na inny termin, jednakże część z nich odbywa się on-line lub w ścisłym reżimie sanitarnym, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa społecznego i nowych wytycznych.

Tak będzie również w Międzyzdrojach, bezpiecznie i z zachowaniem wszelkich zasad i wytycznych rządu dotyczących organizacji imprez sportowych – zapowiada organizator imprezy Bogusław Mamiński

Władze Gminy Międzyzdroje zdecydowały się kontynuować corocznie organizowany Bieg Śniadaniowy oraz Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. 
Program imprezy został dostosowany do nowej rzeczywistości i tak:

17 – tego sierpnia o godz. 09:00 przy Alei Gwiazd wystartuje tylko 250 uczestników biegu, zaopatrzonych w maseczki. Rejestracja do biegu, który jest bezpłatny, odbywać się będzie na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd w dniu poprzedzającym bieg, tj. w niedzielę ( 16 sierpnia br. ) od godz. 17:00. Kto chce uczestniczyć w biegu musi się więc pospieszyć, bo ilość miejsc jest bardzo ograniczona. Trasa biegu, podobnie jak w latach ubiegłych nie przekroczy 5 km i przebiegać będzie drogami gminnymi po Międzyzdrojach.
A dla tych, którzy nie zdążą się zarejestrować, organizatorzy przygotowali inne ciekawe atrakcje: już od 14 sierpnia do 17 sierpnia firma „Melvit” zaprasza na konkursy i zabawy na swoim stoisku na skwerze przy Alei Gwiazd. W programie mini Runmageddon czyli tor przeszkód dla każdego. W niedzielę ( 16 sierpnia ) w godz. 09:00 do 16:00 firma „Milka” proponuje działania animacyjne pn. „Milka First Taste”.

Mityng Lekkoatletyczny im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego w Międzyzdrojach odbywa się już od 20 lat .W tym roku będzie to już jej 21 edycja, którą zorganizujemy w „otoczeniu gwiazd”, w wydzielonych strefach bezpieczeństwa na Alei Gwiazd. Impreza poświęcona jest pamięci mistrzów olimpijskich Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego, którzy 17 sierpnia 1998 r. wracając z organizowanych w Międzyzdrojach zawodów zginęli tragicznie w okolicach Przybiernowa.
Jak co roku w niedzielę ( 16.08. ) o godz. 12:00, w kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła odbędzie się msza św o pokój duszy olimpijczyków.

17 sierpnia br. ( poniedziałek ) od godz. 12:00 można uczestniczyć w rywalizacji skoku o tyczce kobiet, a o godz. 15:00 – nowość w dobie pandemii – pojedynek korespondencyjny najlepszych tyczkarzy świata. Impreza pn. „Who is The Finest Pole Vaulter in The Worrld” organizowana jest w formule on-line. Co to oznacza? Najlepsi tyczkarze spotykają się w każdy w innym miejscu i zgodnie z regulaminem zawodów skoku o tyczce rywalizują ze sobą. W imprezie udział wezmą: Matt Ludwig USA – skacze w Stanach, Ernest Obiena Filipiny – skacze we Włoszech oraz Paweł Wojciechowski, który wybrał Międzyzdroje. Jak sam przyznaje: „Skaczę w Międzyzdrojach i to mnie niezmiernie cieszy, morska atmosfera i przyjaźni ludzie pozytywnie mnie nakręcają i dopingują do oddania jak najlepszych skoków”. Impreza transmitowana i komentowana będzie w Dubaju ( kraju organizatora imprezy ) a dostępna na stronie www.finestvauler.com, oraz na telebimie przy Alei Gwiazd.

O godz. 17:50 rozpoczynamy XXI Międzynarodowy Mityng im. Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego. W programie konkurs skoku o tyczce z udziałem naszych mistrzów Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego oraz konkurs pchnięcia kulą VIP. Do zawodów VIP przygotowują się min. aktor Zbigniew Buczkowski i były wieloboista Sebastian Chmara. Relacja na żywo z przebiegu zawodów na antenie TVP Sport od godz. 18:00.

Zapraszamy!! Gwarantujemy emocje i dobrą zabawę.


Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *