Kamieński Portal Informacyjny
Zamiast obiecanych kortów tenisowych, siłowni i obiektu uzdrowiskowego kolejny nieużytek!

Zamiast obiecanych kortów tenisowych, siłowni i obiektu uzdrowiskowego kolejny nieużytek!

W 2010 roku władze Kamienia Pomorskiego na terenie przy ul. Lipowej utworzyły Aleję Dębów Katyńskich. W tym celu posadzono 14 młodych dębów.  17 września 2010 roku odsłonięta została pamiątkowa tablica. Gmina Kamień Pomorski wówczas tak argumentowała ideę powstania tego miejsca: 

Kamieńska Aleja Dębów Katyńskich, posadzona ręką młodych ludzi, stanowi świadectwo naszej żywej pamięci o ofiarach straszliwego mordu dokonanego przez funkcjonariuszy NKWD na polskich obywatelach w 1940 roku, nawiązując w ten sposób do ogólnopolskiego programu ”Katyń… ocalić od zapomnienia”.


25 października 2013 roku Rada Miejska w Kamieniu Pomorskim podjęła uchwałę o przekazaniu terenów położonych przy ul. Lipowej do Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z przeznaczeniem na cele komercyjne.

Mieszkańców poinformowano, że przy ulicy Lipowej powstaną m.in. korty tenisowe, siłownie na świeżym powietrzu oraz obiekt uzdrowiskowy.


Po wyborach samorządowych, które miały miejsce w 2014 roku, nowe władze Kamienia Pomorskiego postanowiły przenieść posadzone wcześniej dęby i pamiątkową tablicę w nowe – jak wówczas argumentowały – w bardziej godne miejsce. Powodem tej decyzji miały być dziki, które upodobały sobie teren przy ul. Lipowej, odwiedzały go regularnie i niszczyły trawniki.

Pod koniec stycznia 2016 roku lokalny portal poinformował opinię publiczną, że KTBS Sp. z o.o. dokonało sprzedaży tego terenu. 

– Jestem zaskoczony tą informacją. Jest nie przyjęcia, by sprzedawano miejsca Pamięci Narodowej w prywatne ręce. Wystąpimy oficjalnie do władz Kamienia Pomorskiego o wyjaśnienie całej sprawy – powiedział Jerzy Adamiak z Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Młode dęby i pamiątkową tablicę przeniesiono kilka tygodni później na skwer przy Placu Wolności w Kamieniu Pomorskim.

O obiecanych kortach tenisowych, siłowniach i obiekcie uzdrowiskowym nikt już nie pamiętał.

Jedne władze przekazały ten teren dla KTBS Sp. z o.o. z przeznaczeniem na cele komercyjne, których nigdy nie zrealizowano. Kolejne władze pozwoliły na pozbycie się kłopotu, tracąc bezpowrotnie  atrakcyjny teren. Przez kilka niesfornych dzików miasto utraciło ten teren bezpowrotnie.

Co i kiedy powstanie na sprzedanym terenie? Tego niestety nie wie nikt. Dzisiaj teren straszy swoim wyglądem i niewielu już pamięta jak wyglądało to miejsce jeszcze kilka lat temu


źródło:
Zdjęcia archiwalne pochodzą ze strony internetowej Gminy Kamień Pomorski

2 komentarzy

  • Anonim , 4 września 2020 @ 08:41

    Fajne robaki kiedyś tam kopałem na ryby.

  • Anonim , 4 września 2020 @ 07:19

    I tak będzie z działką na Wolinskiej jeśli KTBS ja dostanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *