Kamieński Portal Informacyjny
Zabytkowe mury obronne przy marinie niszczeją i stwarzają zagrożenie

Zabytkowe mury obronne przy marinie niszczeją i stwarzają zagrożenie

Rozpadające się mury obronne w naszym mieście to temat znany nie od dziś. Stan techniczny tego zabytku w wielu miejscach wymaga podjęcia pilnych działań i systematycznych nakładów finansowych. Całe szczęście jeśli sprawa dotyczy fragmentu muru, który jest zlokalizowany w mało uczęszczanej okolicy naszego miasta. Problem powstaje wtedy, kiedy odpadające cegły zagrażają bezpośrednio spacerującym ludziom.

Taką sytuację zastaliśmy tuż przy amfiteatrze w bezpośrednim sąsiedztwie naszej pięknej mariny. Mury obronne zakończone są od góry dwoma rzędami podłużnie ustawionych cegieł. Te od strony amfiteatru dawno już odpadły, te od strony mariny ledwo się trzymają i stwarzają realne zagrożenie dla spacerujących ludzi. Pozostawione luzem cegły zachęcają również innych do „twórczej przebudowy” i ustawiania ich na murze, co widać na załączonych zdjęciach. Być może w ten sposób ktoś chciał zwrócić uwagę naszych władz na występujący w tym miejscu problem?

Mamy nadzieję, że władze Kamienia Pomorskiego niezwłocznie zainteresują się tym problemem i usuną powstałe zagrożenie zanim dojdzie do nieszczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *