Kamieński Portal Informacyjny
Za nami wielki finał pikników rodzinnych

Za nami wielki finał pikników rodzinnych

Ach! Co to był za dzień! 3 września br. ulica Mickiewicza zamieniła się w prawdziwy dziki zachód, a raczej dzikie zachodniopomorskie. Bawiliśmy się w western za sprawą atrakcji tematycznych, takich jak: poszukiwanie złota, koniki mechaniczne, byk rodeo, obserwowanie zwierząt, przejażdżki konne, występy grupy tanecznej Dallas Country, nauka tańca kowbojskiego oraz pojedynkowanie się z prawdziwymi rewolwerowcami.

Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach z nagrodami: siłowania na rękę i biegu na torze z taczkami. Odbył się również konkurs plastyczny pn. „Przygoda na Dzikim Zachodzie”, w którym każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Rozdane były także wyróżnienia dla autorów wyjątkowych prac.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim przygotowała zestawy książek o tematyce pikniku do wypożyczenia i do rozdania.

Fundacja Zosia zorganizowała warsztaty lepienia z gliny. Można było postrzelać z łuku z Rafałem i Emilią Kajzler oraz przebywać w towarzystwie rekonstruktorów historycznych Gromowładni z Grodu Steinborg w Mokrawicy.

Oprócz pokazów tańca, na scenie odbywały się występy podopiecznych Kadeku. Wystąpili, grając na gitarze: Wojtek Celoch z bluesowo-rockowym repertuarem, pod opieką Valadymira Derkach oraz Jessica Kaumuk w duecie z instruktorką Katarzyną Wiśniowiecką.

Odbył się pokaz i nauka tańca z Klubu Tańca Sportowego FOCUS. Dziękujemy Panu Tomaszowi Konuremu za współpracę.

Pani Walentyna Jaźwińska przemieniała twarze dzieci w prawdziwe dzieła sztuki, a Katerina Satanowski malowała piękne tatuaże na rękach. Wolontariuszka Maja Ostrowska zaplątała kolorowe warkoczyki. Były dmuchane skakańce, stogi słomy, strefa malucha, kino 7D i inne atrakcje.

Na górce odbywał się kolorowy festiwal Holi Święto Kolorów.

W naszym westernowym miasteczku; SALOONie, BANKu, DRINKu i CAKE&COOKIE mogliście zjeść kiełbaskę, pajdę, ciasto, watę cukrową, popcorn, napić się lemoniady.

Szkoły Podstawowe zorganizowały zbiórkę pieniędzy na leczenie naszej młodej kamienianki Ali Moryń sprzedając ciasta własnego wyrobu wykonane przez rodziców i nauczycieli. KGW Chrząszcze i Wianki wypiekały na ten cel pyszne gofry. Mogliście również kupić okolicznościowe pierniczki przygotowane przez Panią Agnieszkę z firmy Anielskie torty – ciasta,desery, pierniki.

Akcentem końcowym był wyjątkowy pokaz taneczny z ogniem, laserami i światłem duetu z grupy Światłogień – pokazy LED & Fireshow Szczecin. Tańczyliśmy po tym, pod gołym niebem, do muzyki i śpiewu Alexa Kalugina.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział i wsparli Finał Pikników Rodzinnych 2022!

Dziękujemy naszym uczestnikom , tym, których widzimy na każdym z Pikników i tym co wpadli na chwilę lub przypadkiem i zostali. Z roku na rok Pikniki rozrastają się, stanowi to nie lada wyzwanie dla naszej niewielkiej ekipy. Więc jeśli czujesz, że możesz pomóc nam w kolejnym sezonie, skontaktuj się z nami! Już rozpoczęliśmy planowanie kolejnych Pikników.

Pikniki Rodzinne stały się miejscem spotkań i zabawy, czasem wspólnych, rodzinnych aktywności, rozrywki i nauki. Dzięki Waszemu zainteresowaniu, zaangażowaniu i zabawie, Pikniki nabierają życia, więc czekajcie i szykujcie się na przyszły sezon! Bądźcie z nami!

Do zobaczenia za rok!

Kamieński Dom Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *