Kamieński Portal Informacyjny
Za nami Jarmark Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim

Za nami Jarmark Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim

W niedzielę zakończył się Jarmark Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim. To już ósmy raz plac przy kamieńskiej katedrze stał się fragmentem słowiańskiej osady z czasów średniowiecza. Przez dwa dni trwania Jarmarku prezentowali się rzemieślnicy pracujący dawnymi metodami. Swoje kramy wystawili też producenci tradycyjnych naturalnych serów, mięs i miodów. Odbywały się pokazy walk średniowiecznych wojów oraz koncerty muzyki dawnej. Wystawione inscenizacje przybliżyły historię działania Ottona na Pomorzu. Odbył się też wykład naukowy poświęcony pomorskim wojnom Bolesława Krzywoustego.

Jarmark odwiedziło wielu mieszkańców Kamienia Pomorskiego i powiatu kamieńskiego ale też bardzo dużo turystów z najdalszych zakątków naszego kraju i z zagranicy.

Tak jak wszystko co dobre Jarmark się skończył, ale już dziś zapraszamy do odwiedzenia kolejnej edycji Jarmarku Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim która odbędzie się w lipcu 2023 roku.

Organizatorami Jarmarku Św Ottona w Kamieniu Pomorskim były Parafia pod wezwaniem Św. Ottona w Kamieniu Pomorskim i Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin – Jombsborg – Vineta z Wolina.

Organizację Jarmarku Św. Ottona wsparli:
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
P.H.U BUDMAR Marek Niedośpiał

tekst i foto: Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jomsborg Vineta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *