Kamieński Portal Informacyjny
Wystawa w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej – Tajemnica Mojej Wyobraźni

Wystawa w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej – Tajemnica Mojej Wyobraźni

W Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbyło się otwarcie wystawy stanowiącej plon wojewódzkiego etapu XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych, który w tym roku przebiegał pod hasłem Tajemnica Mojej Wyobraźni, zorganizowanego przez zachodniopomorski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W konkursie wzięło udział 97 podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z terenu naszego województwa. Na dziś planowana była, towarzysząca ogłoszeniom wyników konkursu, gala wojewódzka, która odbyć się miała w nowym budynku kamieńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ulicy Mikołaja Kopernika.

Z uwagi na zagrożenie epidemią koronawirusa odbył się jednak tylko wernisaż prac z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. W otwarciu wystawy uczestniczyli przedstawiciele wojewódzkiego oddziału PFRON z dyrektor Anną Rąbel, delegacja kamieńskiego PSONI z prezes Jolantą Janik oraz reprezentanci stowarzyszenia z Wałcza.

Ekspozycja będzie prezentowana do końca listopada, w godzinach otwarcia naszego Muzeum (poniedziałek-sobota od 10.00 do 16.00).

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *