Kamieński Portal Informacyjny
Wystawa na temat zabytków archeologicznych odkrytych na terenie naszego powiatu!

Wystawa na temat zabytków archeologicznych odkrytych na terenie naszego powiatu!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ratowania Zabytków im. św. Korduli przygotowują obecnie nową wystawę na temat zabytków archeologicznych odkrytych w ostatnich latach na terenie naszego powiatu. Na ekspozycji zostaną wyeksponowane m. in. 3 skarby z epoki brązu odkryte na terenie Gminy Kamień Pomorski, Gminy Wolin i Gminy Karnice.

Neolityczny toporek odkryty w okolicach Benic przez pana Cezarego Siomkę , krzemienna siekiera odkryta na terenie wioski w Korzęcinie i przekazana do Muzeum przez Pana Czesława Lewandowskiego. Po za tym zaprezentowane zostaną: późnośredniowiecze szlufki do pasa, fragmenty późnośredniowiecznych świeczników, arabskie dirhamy z IX wieku, m.in. wybity za czasów dynastii samanidzkiej za panowania Ismaila Ibn Ahmeda (892-907).

Na wystawie będzie również po raz pierwszy zaprezentowana pieczęć bulli wystawionej przez papieża Benedykta XII (papież w latach 1334-1342) odkryta przez panią Kingę i Jolantę Igras w okolicach Kamienia Pomorskiego w marcu 2020 roku.

źródło: Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *