Kamieński Portal Informacyjny
Wystartował projekt edukacyjno-artystyczny „Ryby w żagle!”

Wystartował projekt edukacyjno-artystyczny „Ryby w żagle!”

Pierwsi uczestnicy warsztatów edukacyjno-artystycznych rozpoczęli swoją tygodniową przygodę z żyjącymi w Zalewie Szczecińskim. Nie tylko poznali ich przedstawicieli, ale także stworzyli pierwsze projekty grafik, które w kolejnym etapie projektu zostaną przeniesione na żagle, koszulki i torby.

Warsztaty potrwają do 18 września, a odbywają się codziennie o godz. o godz.16.00 w wolińskiej marinie.

Planowane są dwa cykle warsztatowe dla dwóch grup:

  • Dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat – warsztaty w terminie 14-18 września w godzinach 16:00-18:00. W ich trakcie poznacie najpopularniejsze gatunki ryb żyjących w Zalewie Szczecińskim oraz wykonacie ich projekty graficzne na specjalnych foliach drukarskich.
  • Młodzież powyżej 15 roku życia – warsztaty w terminie 23-25 września, w godzinach 16:00-20:00. Poznacie na nich tajniki sztuki drukarskiej: sitodruku. Za pomocą specjalnych sit drukarskich oraz farby przeniesiecie projekty graficzne ryb, które wykonane zostaną przez grupę młodszą, na 5 metrowe żagle, koszulki oraz lniane torby.

Wszystko to pod okiem wspaniałych instruktorów z Akademii Sztuki w Szczecinie. Efekty wspólnych działań oglądać będzie można na otwartym wernisażu podsumowującym projekt 26 września (sobota) o godzinie 17:00 w wolińskiej Marinie.

źródło: Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *