Kamieński Portal Informacyjny
Wysoka wygrana trampkarzy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski w Golczewie

Wysoka wygrana trampkarzy Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski w Golczewie

21 października swoje starcie w ramach Regionalnej Ligi Trampkarzy rozegrali Trampkarze Starsi Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski. Mecz ten miał dwa różne aspekty pozytywny i negatywny. Zacznijmy od tego drugiego. Do Golczewa udało się zaledwie dziewięciu graczy kamieńskiego zespołu. Część zawodników była chora, część miała ważne uroczystości rodzinne, ale niestety byli też tacy, którzy chociaż pojechać mogli to wybrali zupełne inne zajęcia. Ci ostatni powinni odszukać w encyklopedii znaczenie słowa drużyna i mocno wziąć je sobie do serca.

Pozytywnym aspektem tego starcia była postawa zawodników, którzy zagrali w tym meczu. Niebiesko-biało-czerwoni mimo gry przez osiemdziesiąt minut w dziewiątkę, bez możliwości zmian pokazali charakter nadrabiając braki w liczebności zaangażowaniem na boisku. Ponieważ po ich stronie były także warunki fizyczne (wszyscy gracze gości byli urodzeni w 2009 roku, natomiast wśród gospodarzy większość zawodników była młodsza) to różnicy w liczebności drużyn nie było widać.

Młodzi piłkarze Iskry Golczewo ambitnie nie zamierzali stawiać autobusu w swoim polu karnym i próbowali grać otwarty futbol przez co róż narażali się na akcje odwetowe i gole starszych rywali, którzy byli bardzo skuteczni. Wielokrotnie na listę strzelców wpisywali się: Antek Sobczyk, Wiktor Wisłocki, Mateusz Pszczółkowski czy też Marcel Dajlid dzięki czemu pojedynek ten zakończył się bardzo wysoką wygraną AP Gryf.

W piłkarskiej przygodzie wspierają nas:

Gmina Kamień Pomorski
PSB Mrówka Budowlana Dziwnów
KendiKop
Salon Budowlany KRAM Kamień Pomorski
PGK Kamień Pomorski
Hurtownia mięsa, wędlin i drobiu „Joanna”
Caruk Nieruchomości
Piek Hurt Jarosław Maciejewski
Dobra Drużyna PZU

tekst i zdjęcia: Akademia Piłkarska Gryf Kamień Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *