Kamieński Portal Informacyjny
Wracają restrykcje! Szczecin od soboty w żółtej strefie. Nowe ograniczenia!

Wracają restrykcje! Szczecin od soboty w żółtej strefie. Nowe ograniczenia!

Rządowe Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie powiatów i miast na prawach powiatu, które mają od soboty znaleźć się z strefach czerwonej i żółtej. Wśród wymienionych miast w żółtej strefie znalazł się Szczecin.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że wkrótce zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, które m.in. wprowadzi nowe limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób. W strefie czerwonej pozostanie ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.

Zgodnie z projektowanymi zmianami w strefie czerwonej pojawić się ma nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00. Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej.

strefie żółtej w kinach pojemność sal jest zmniejszona do 25 proc.

  • W imprezach rodzinnych, takich jak wesele, nie może brać udział więcej niż 100 osób (nie licząc w tym obsługi).
  • Na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych.
  • Limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe obowiązuje na targach, wystawach, czy konferencjach.
  • Stadiony w trakcie widowisk sportowych mogą być wypełnione w 25 procentach, a w wydarzeniach kulturalnych w pomieszczeniach zamkniętych udostępnia się widzom lub słuchaczom co drugie miejsce na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc.
  • W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni należy zachować odległości 1,5 m pomiędzy widzami. Uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

W czwartek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie poinformowała o 58 nowych infekcjach koronawirusem.
Najwięcej – 18 zanotowano znów w Szczecinie: (8 kobiet: 1 młoda, 7 w średnim wieku, 10 mężczyzn: 3 młodych, 6 w średnim wieku, 1 starszy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *