Kamieński Portal Informacyjny
Wolin żegna Piotra Barańskiego – społecznika i opiekuna dzikich zwierząt

Wolin żegna Piotra Barańskiego – społecznika i opiekuna dzikich zwierząt

Burmistrz Wolina wraz z Mieszkańcami Gminy Wolin z głębokim żalem i smutkiem żegna Pana Piotra Barańskiego – mieszkańca gminy Wolin, społecznika, miłośnika przyrody, opiekuna dzikich zwierząt.

Pan Piotr Barański swoje życie silnie związał z przyrodą, tak w sferze zawodowej jak i pozazawodowej. Z wykształcenia leśnik – absolwent Technikum Leśnego w Zespole Szkół Leśnych im. prof. Stanisława Sokołowskiego w Warcinie, rocznik 1983. W latach 2000 -2018 pracownik Wolińskiego Parku Narodowego w Centrum Edukacyjno-Muzealnym w Międzyzdrojach. Aktywny sokolnik, Członek Polskiego Klubu Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników” w Czempinie. Od ok. 20 lat prowadził wraz z żoną Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Warnowie, z którym współpracowała Gmina Wolin. Do ośrodka tego trafiały zwierzęta chore, skrzywdzone, ranne w wypadkach komunikacyjnych.

Twórca wielu ekspozycji muzealnych i wystaw o charakterze przyrodniczym, bądź historycznym. Jego ekspozycje znalazły się w sześciu ośrodkach edukacyjnych w Polsce i w jednym w Niemczech.

Autor lub współautor ok. 60 wystaw o charakterze przyrodniczym, w tym dwóch wystaw malarskich obrazujących przyrodę Wolińskiego Parku Narodowego oraz wystawy plenerowej rzeźb wybranych ssaków WPN. Jego liczne tematyczne dioramy przyrodnicze z powodzeniem eksponowane były w muzeach w Polsce, Niemczech i Danii.

Pasjonat przyrody, artysta, społecznik.

Niech pozostanie w naszej pamięci…

źródło: Gmina Wolin
Foto: Andrzej Ryfczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.