Kamieński Portal Informacyjny
Władze Pogoni podjęły kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania Akademii

Władze Pogoni podjęły kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania Akademii

Po konsultacji ze służbami sanitarnymi władze Pogoni podjęły kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania Akademii.

Od wtorku do regularnych zajęć wracają zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego II zespołu Pogoni Szczecin. Sposób organizacji i codziennego funkcjonowania najstarszego zespołu w strukturze Akademii wyklucza ryzyko zarażenia od osoby zainfekowanej oraz osób z najbliższego kontaktu. Podopieczni trenera Pawła Ozgi w weekend udadzą się również do Trójmiasta, gdzie zmierzą się z Bałtykiem Gdynia w ramach rozgrywek III ligi (sobota, 19:30).

W przypadku drużyn juniorskich i młodszych kategorii wiekowych decyzja o zawieszeniu zajęć została utrzymana. Zawodnicy Dumy Pomorza najbliższy tydzień spędzą w domach, gdzie poddani zostaną samoizolacji. Każdy z Portowców został również zobowiązany do regularnego monitorowania swojego stanu zdrowia i składania raportów członkom pionu medycznego. Wobec osób, które w ocenie sanepidu były najbardziej narażone za zainfekowanie wirusem COVID-19, została zastosowana kwarantanna oraz nadzór epidemiologiczny. Do regularnych treningów granatowo-bordowi powrócą najwcześniej 31 sierpnia.

W konsekwencji decyzji podjętej przez władze klubu, wszystkie zaplanowane na najbliższy weekend mecze mistrzowskie i kontrolne zostają przełożone. Kierownicy poszczególnych zespołów złożyli w tej sprawie stosowne pisma u organizatorów rozgrywek. Informacja na temat nowych terminów rozegrania spotkań zostanie podana w najbliższych dniach. 

Na wniosek władz Pogoni wszyscy trenerzy Akademii oraz pracownicy klubowej administracji zostali dziś rano przebadani na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. Jeśli wyniki dadzą wyniki negatywne, funkcjonowanie Akademii – z wyłączeniem treningów – zostanie wznowione. – Działamy zgodnie z wytycznymi sanepidu. Jedyne na czym nam teraz zależy, to bezpieczeństwo zawodników, trenerów i pracowników Akademii. Mamy nadzieję, że od przyszłego tygodnia nasze życie wróci do normy – mówi trener-koordynator, Maksymilian Rogalski.

źródło: www.pogonszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *