Kamieński Portal Informacyjny
Warsztaty kulinarne z Wojciechem Harapkiewiczem

Warsztaty kulinarne z Wojciechem Harapkiewiczem

W dniach 5-6 listopada br. w Kołobrzegu odbyły się Warsztaty Kulinarne z Autorytetem o tematyce Kuchnia Śródziemnomorska, w których udział wzięli uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

Przez dwa dni uczestnicy warsztatów pod bacznym okiem Wojciecha Harapkiewicza, Szefa Kuchni Restauracji Boreczna, Członka Klubu Szefów Kuchni oraz Jurora prestiżowych konkursów kulinarnych poznali zdrową i bardzo kolorową kuchnię śródziemnomorską, która swoim niepowtarzalnym smakiem pobiła kulinarny świat.

Warsztaty stworzyły okazję do zdobycia nowych umiejętności kulinarnych, ale także poszerzenia horyzontów kreatywności. W trakcie dwudniowego maratonu uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem Chefa Wojtka Harapkiewicza przygotowali następujące potrawy: gazpacho, zapiekaną cukinię, sałatkę z ciecierzycy, zapiekane awokado z pomidorami, paelę z łososiem i krewetkami, zupę rybną, jajko po benedyktyńsku, ośmiornicę grillowaną, krewetki po amerykańsku, zielone naleśniki ze szpinakiem i oliwkami, pieczony bakłażan z fetą, tatar z łososia, tatar ze strusia, pieczoną doradę, stek wołowy oraz ciasto czekoladowe.

Jednakże nie samym gotowaniem człowiek, żyje, dlatego też w czasie wolnym uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez hotel.

Dodatkowo Chef Wojciech Harapkiewicz zaprosił uczestników warsztatów do swojej Restauracji Boreczna w Michałkowie, gdzie przez pięć dni będą mogli odbyć staż zawodowy.

Warsztaty nie odbyłyby się gdyby nie determinacja kilku osób, dlatego też składamy serdeczne podziękowania firmie Akademia Rozwoju PROGRESS Sp. z o. o. z Koszalina oraz Chefowi Wociechowi Harapkiewiczowi.

Warsztaty odbyły się w związku z realizacją projektu „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących   w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

tekst i foto: Marek Szymański – Powiat Kamieński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *