Kamieński Portal Informacyjny
W Trzebieszewie Św. Mikołajowi zepsuły się sanie. Pomogli strażacy

W Trzebieszewie Św. Mikołajowi zepsuły się sanie. Pomogli strażacy

Rok 2020 jest rokiem ciężkim ze względu na obecnie panującą sytuację epidemiologiczną w kraju. Pomimo panujących ograniczeń staramy się działać i organizować różnego rodzaju wydarzenia kulturalno-integracyjne dla mieszkańców Sołectwa Trzebieszewo. Żeby podtrzymać tradycję na dzień 6 grudnia 2020 r. Święty Mikołaj zaplanował odwiedzić grzeczne dzieci z miejscowości Borucin, Trzebieszewo, Świniec.

Wszystko byłoby fajnie gdyby w ten dzień nie popsuły się Mikołajowi sanie. Dla mieszkańców Sołectwa Trzebieszewo nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego w przywiezieniu prezentów Św. Mikołajowi z pomocnicami swoją pomoc zaoferowali Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszewie. Wspólnie z ekipą Świętego Mikołaja wyruszyli w drogę.

Do pierwszej miejscowości do której udał się Św. Mikołaj był Borucin, następnie pojechał szukać grzecznych dzieci do Świńca, na koniec zostawił Trzebieszewo, bo tam jest najwięcej dzieci. Tego dnia Mikołaj obdarował 80 dzieci, obiecał, że odwiedzi nasze sołectwo w 2021 roku, o ile dzieci nadal będą grzeczne.

Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji mikołajek Panu Mikołajowi, Panią z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie i Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszewie.

tekst i zdjęcia: Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Trzebieszewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *