Kamieński Portal Informacyjny
W meczu na szczycie Vineta Wolin pokonała Hutnika Szczecin 2:0!

W 20 kolejce ligowej o mistrzostwo IV ligi ZZPN Vineta Wolin pokonała na własnym obiekcie Hutnika Szczecin 2:0. To już dwunaste zwycięstwo Dumy Wyspy Wolin! Bramki dla Vikingów zdobyli: Kamil Wiśniewski oraz Kryspin Leśniak.

Na spotkanie z Hutnikiem Szczecin duet trenerski Dawid Jeż – Przemysław Tomków zdecydował się postawić na następujących graczy:

Mecz rozpoczął się od lekkiej dominacji szczecińskiej drużyny, która miała okazję wyjść na prowadzenie już w pierwszej minucie tego spotkania. Vikingowie zachowali zimną krew i przetrwali początkową presję rywala. Z każdą minutą mecz stawał się coraz bardziej wyrównany co w konsekwencji doprowadziło do pierwszej bramki. W 40′ minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Kamila Wiśniewskiego. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Drugą bramkę dla Vinety w 70′ minucie zdobył Kryspin Leśniak. Vikingowie wygrali dwunaste spotkanie w lidze i z dorobkiem 41 punktów niezmiennie pozostają na fotelu lidera. W następnej kolejce ligowej Vineta Wolin rozegra wyjazdowe spotkanie z Intermarche Rega Trzebiatów.

„To był dla nas zdecydowanie mecz rundy. Zespół Hutnika zawiesił wysoko poprzeczkę. Po raz kolejny jednak nasi zawodnicy zdali egzamin. Przed meczem w szatni widzieliśmy po chłopakach, że są gotowi oddać serce za ten herb. Kolejne spotkanie w którym nasi liderzy: Adrian Nagórski, Kamil Wiśniewski, Konrad Bartoszewicz czy Marek Niewiada prowadzą Vikingów do sukcesu. Nasza młodzież również potwierdziła swoje wysokie umiejętności. Te wszystkie „elementy” złożyły się na końcowy wynik. Dopisujemy 3 oczka i już od jutra przygotowujemy się do ostatniego spotkania w Trzebiatowie. Zrobimy wszystko aby trzema punktami zakończyć bardzo udaną dla nas rundę” Przemysław Tomków w kilku zdaniach podsumowuje arcyważne zwycięstwo nad Hutnikiem Szczecin – Przemysław Tomków podsumował zwycięstwo nad Hutnikiem Szczecin.