Kamieński Portal Informacyjny
W derbach powiatu kamieńskiego Vineta Wolin pokonała Gryf Kamień Pomorski!

W XII kolejce ligowej o Mistrzostwo IV ligi ZZPN Vineta Wolin pokonała Gryf Kamień Pomorski wygrywając mecz derbowy 3:1. Trzy bramki dla Vikingów w drugiej częsci meczu zdobył Kamil Wiśniewski. To był pojedynek na miarę meczu derbowego, były bramki, dużo walki i jeszcze więcej sportowych emocji.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej dominacji drużyny gości. Gryfiarze przystąpili do tego meczu mocno skoncentrowani i zmotywowani do stawienia czoła w-ce liderowi IV ligi. Vikingowie stworzyli pierwszą sytuację dopiero w 15 minucie, po faulu Igora Kurki na Radku Cyburtcie sędzia podyktował rzut wolny. Piłka powędrowała w pole karne gdzie pierwszą pewną interwencją wykazał się bramkarz gości Bartosz Rogowski.

W 18′ minucie Vineta Wolin miała okazję do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. Bliski zdobycia bramki był zawodnik Vinety, który przelobował bramkarza Gryfa. Piłka minimalnie minęła bramkę gości. W odpowiedzi w 20′ min Gryfiarze przeprowadzili groźną akcję, ale szansę na gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem zmarnował Maciej Szwech. Gryfiarze dostali prezent od Vikingów po błędzie obrońcy, który niedokładnie zagrywał do swojego bramkarza.

Końcówka pierwszej połowy należała do Vinety Wolin. W 35′ minucie gospodarze przeprowadzili atak na bramkę gości, mocny strzał został zablokowany przez obrońcę Gryfa Damiana Karczmarskiego.

W 37′ minucie bliski zdobycia bramki był zawodnik Vinety Wolin Radosław Cyburt, który strzałem z odległości około 25 metrów próbował zaskoczyć bramkarza gości. Piłka minimalnie przeleciała nad bramką Gryfa. Chwilę później Vineta stworzyła bardzo dobrą sytuację strzelecką, w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Vinety znalazł się bramkarz gości, który uratował bramkę wybijając szczęśliwie piłkę nogą.

W 42′ minucie żółtą kartką został ukarany zawodnik Gryfa Kamień Pomorski Igor Kurka. Vineta Wolin nie zwalniała tempa doprowadzając do groźnych sytuacji pod bramką Gryfa. Niewiele zabrakło, żeby gospodarze objęli prowadzenie, w ostatniej chwili dobrze interweniował bramkarz Gryfa Bartosz Rogowski.

Gryfiarze odpowiedzieli w ostatniej minucie pierwszej części tego meczu. Uderzona piłka głową powędrowała nad bramką gospodarzy. Więcej okazji do zdobycia gola już nie było, pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Zaraz po przerwie Gryf Kamień Pomorski rozpoczął od rzutu rożnego, do którego podszedł Kacper Wittbrodt. Wrzucona piłka w pole karne trafiła na głowę Igora Kurki i powędrowała w światło bramki Vinety. Dobrze ustawiony bramkarz Vinety pewnie chwycił piłkę.

W 50′ minucie Vineta przeprowadziła kolejną akcję, która zakończyła się mocnym strzałem ponownie zablokowanym przez dobrze ustawionego Damiana Karczmarskiego. Piłka powędrowała na rzut rożny.

W 52′ minucie żółtą kartką ukarany został Radosław Cyburt, kapitan wolińskiej drużyny.

W 53′ minucie błąd w środku pola popełnił Jakub Nowacki, po którym Vineta przeprowadziła kontrę zakończoną pierwszą bramką dla Dumy Wolina. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wiśniewski. Dwie minuty później ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu derbowego na 2:0. Bezradny w tej sytuacji był bramkarz gości, który znalazł się w sytuacji sam na sam z trzema zawodnikami Vinety Wolin.

Strzelec trzech goli w meczu derbowym – Kamil Wiśniewski (fot. Vineta Wolin)

W 61′ minucie w zespole Gryfa Kamień Pomorski nastąpiła pierwsza zmiana. Boisko opuścił Igor Kurka, a w jego miejsce na boisku zadebiutował po raz pierwszy w IV lidze zawodnik Akademii Gryfa Kamień Pomorski młodzieżowiec Kuba Idzik.

Kuba Idzik, wychowanek Akademii Piłkarskiej Gryf Kamień Pomorski zadebiutował w IV lidze!

Vineta Wolin za wszelką cenę próbowała zdobyć trzecią bramkę. W 68′ minucie Vikingowie zdobyli gola, który nie został jednak uznany z powodu tzw. spalonego. Gryfiarze odpowiedzieli dwiema akcjami. Najpierw z dystansu na bramkę gospodarzy uderzył Maciej Więcek, piłka poszybowała ponad bramką. Chwilę później Jan Skuratowski zmusił bramkarza Vinety do podjęcia interwencji. Gryf Kamień Pomorski na chwilę chwycił wiatr w żagle. W 76′ minucie żółtą kartką został ukarany zawodnik Vinety Wolin Maciej Ignasiak. Chwilę później zawodnik Gryfa Kacper Wittbrodt po samotnym rajdzie z piłką prawą stroną upadł na murawę domagając się od sędziego gwizdka. Sędzia główny uznał jednak, że faulu nie było.

W 78′ minucie żółty kartonik zobaczył młodzieżowiec kamieńskiego Gryfa Jakub Nowacki. Trzy minuty później strzałem z dystansu próbował zaskoczyć bramkarza Vinety grający trener Gryfa Kamień Pomorski Szymon Smerdel.

W 81′ minucie Kacper Wittbrodt strzałem z odległości ok 30 metrów zaskoczył bramkarza Vikingów i zdobył bramkę kontaktową.

Strzelec jedynego gola dla Gryfa Kamień Pomorski – Kacper Wittbrodt

W 88′ minucie za faul w polu karnym czerwoną kartką został ukarany bramkarz Gryfa Kamień Pomorski Bartosz Rogowski. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany Kamil Wiśniewski, który po raz trzeci wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu.

Mecz derbowy zakończył się zwycięstwem Vinety Wolin z Gryfem Kamień Pomorski 3:1.