Kamieński Portal Informacyjny
Umowa na budowę świetlic w Koniewie i Kodrąbku podpisana

Umowa na budowę świetlic w Koniewie i Kodrąbku podpisana

Miło jest mi poinformować, że mamy możliwość realizacji kolejnych długo wyczekiwanych przez Mieszkańców inwestycji na obszarach sołectw. Podpisaliśmy umowę na budowę świetlic w Koniewie i Kodrąbku, w wyniku czego powstaną dwa murowane budynki parterowe o powierzchni użytkowej 120 m kw. każdy, z wielofunkcyjną salą o powierzchni 70 m kw. oraz zapleczem socjalnym i sanitarnym oraz zagospodarowany zostanie teren wokół obiektów. Świetlice wyposażone zostaną w panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła, które zapewnią energooszczędność.

Prace ruszają pełną parą, dzisiaj przekazany został plac budowy a planowany termin realizacji inwestycji to 31 maja 2023 r.

Koszt budowy świetlicy w Koniewie to 1 266 864,76 zł przy dofinansowaniu w wysokości 466.790 zł. Koszt budowy świetlicy w Kodrąbku to 1 266 858,29 zł przy dofinansowaniu w wysokości 463.365 zł. Wykonawcą obu świetlic będzie firma BAUEFFECT SP. Z O.O. SP.K. ze Szczecina

Zadanie zostało objęte wsparciem w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w zakresie działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, typ operacji „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”.

Ewa Grzybowska
Burmistrz Wolina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *