Kamieński Portal Informacyjny
Uczniowie z Kamienia Pomorskiego odwiedzili Operę na Zamku w Szczecinie

Uczniowie z Kamienia Pomorskiego odwiedzili Operę na Zamku w Szczecinie

13 października br. klasy uczniowie ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim uczestniczyli w wyjeździe do Opery na Zamku w Szczecinie, w ramach projektu z zakresu edukacji kulturalnej Opera z Klasą.

Jest on adresowany do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości o utrudnionym dostępie do kultury. Bilety na przedstawienie oraz dojazd młodzieży do Szczecina, zostały w całości dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczniowie obejrzeli spektakl baletowy pt. Mały Książę. Poetycki, symboliczny język opowieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, przełożony został przez choreografkę Lucynę Zwolińską na język tańca, jednocześnie pozwalając dotknąć kwestii, o których trudno rozmawiać – dorastania, przemijania, przyjaźni, samotności czy miłości. Magiczny świat Małego Księcia oprócz zróżnicowanych układów choreograficznych, stworzyły m in. muzyka filmowa, klasyczna czy elektroniczna oraz nagrania dźwięków i głosów, a także projekcje wideo i animacje. W rolę Małego Księcia wcielił się Patryk Kowalski. (I. Ś.)

ZSP im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *