Kamieński Portal Informacyjny
Twardy lockdown w Niemczech od 16 grudnia do 10 stycznia

Twardy lockdown w Niemczech od 16 grudnia do 10 stycznia

Kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła w niedzielę plany zamknięcia wprowadzenia twardego locdownu od 16 grudnia do 10 stycznia. Niektóre kraje związkowe już wprowadziły daleko idące ograniczenia. W Saksonii twardy lockdown rozpoczął się dzisiaj, a w Badenii-Wirtembergii obowiązuje zakaz wychodzenia.

Od 16 grudnia do 10 stycznia otwarte mają być tylko te sklepy, które są niezbędne co codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte będą też szkoły, a niektórzy pracodawcy będą musieli zawiesić swoją działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Do 10 stycznia mają obowiązywać także restrykcje dotyczące kontaktów społecznych, które limitują spotkania do pięciu osób z co najwyżej dwóch gospodarstw domowych, a wyjątkiem mają być święta Bożego Narodzenia, gdy razem będzie mogło przebywać do 10 osób. Dzieci w wieku poniżej 14 lat nie są objęte tym obostrzeniem. Na Sylwestra i Nowy Rok (1 stycznia) obowiązywać będzie ogólnokrajowy zakaz przyjazdu i gromadzenia się. Sprzedaż fajerwerków będzie w tym roku zakazana.

Od początku pandemii w Niemczech koronawirusem zakaziło się 1 320 716 osób, zmarło 21 787 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *