Kamieński Portal Informacyjny
Traktu spacerowego przy murach nie będzie. Powód? To droga dojazdowa!

Traktu spacerowego przy murach nie będzie. Powód? To droga dojazdowa!

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim Przewodniczący Rady Jacek Golusda złożył interpelację w sprawie budowy traktu spacerowego wzdłuż murów obronnych. W interpelacji czytamy:

Kiedy zostanie zrealizowany wniosek, który został zatwierdzony przez Radę Miejską polegający na dokończeniu budowy traktu spacerowego wzdłuż murów miejskich od ulicy Bałtyckiej do Kościoła Mariańskiego?

“Wybudowanie dalszego ciągu traktu spacerowego wzdłuż murów miejskich poprawi znacznie wizerunek naszego miasta oraz uzupełni ofertę turystyczną o szlak turystyczny pozwalający odwiedzić jeden z najważniejszych zabytków Kamienia Pomorskiego” – napisał w uzasadnieniu Radny Jacek Golusda.

Okazuje się, że wniosek, który wcześniej zatwierdziła Rada Miejska nie zostanie zrealizowany, ponieważ zgodnie z oznaczeniem jest to… droga dojazdowa.

Informuję, iż na wskazanym terenie obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego zgodnie z którym teren planowany pod budowę chodnika ma oznaczenie KDD czyli droga dojazdowa. Wykonanie chodnika jest niezgodne z zapisami obowiązującego planu – napisał w odpowiedzi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

All-focus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *